poniedziałek, 20 maja 2024 10:32

Badmintoniści mają powody do dumy. Zdobyli medale w trzech turniejach

To były udane starty dla badmintonistów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. W kilku turniejach nasi reprezentanci zdobyli łącznie dziesięć medali.
Najmłodsi badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle

Autor: MMKS

Reprezentanci MMKS-u na trzech imprezach sportowych zdobyli dziesięć medali. 7 maja w Częstochowie rozegrany został ogólnopolski turniej w kategoriach wiekowych U-13 oraz U-15. W tej drugiej kategorii klub z Kędzierzyna-Koźla reprezentowało dwoje zawodników. Oboje spisali się świetnie. Hanna Banaszak zdobyła brązowe medale w grze pojedynczej i deblowej, a w mikście stanęła na najwyższym stopniu podium. Z kolei Jacek Matula wywalczył złoty krążek w deblu, a w singlu uplasował się na trzeciej pozycji.

Dzień później, również w Częstochowie, rywalizowali młodsi zawodnicy w grupach wiekowych U-9 i U-11. MMKS wystawił sześciu zawodników, którzy zdobyli trzy medale. Złoto w grze pojedynczej U-11 wywalczył Kristoph Paczuła. Sukces ten w młodszej kategorii powtórzyła Oliwia Szczerska, a na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Paras.

Również 8 maja w Rousinovie, za naszą południową granicą, rywalizowali parabadmintoniści. W zawodach pod nazwą "Olivier Czech Para-Badminton Open 2022" wystąpił wózkarz Łukasz Dąbrowski. W singlu uplasował się na piątej pozycji, za to w grach podwójnych zdobył dwa brązowe medale. W mixta z Natalią Grzyb z Poczesnej oraz w deblu z Milosem Bauerem z Brna

Starty w tych zawodach były możliwe dzięki wsparciu urzędu miasta oraz firmy WAK Trans.