Reklama
czwartek, 30 kwietnia 2026 09:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Każdy wójt otrzymał to pismo. Sanepid przestrzega w nim rolników

Należy bezwzględnie powstrzymać się od pojenia zwierząt wodą z Odry. Taki przekaz wystosował do naszych rolników kędzierzyńsko-kozielski sanepid.
Każdy wójt otrzymał to pismo. Sanepid przestrzega w nim rolników

Autor: W

W piśmie datowanym na 25 sierpnia (w załączniku) Państwowy Inspektor Sanitarny w Kędzierzynie-Koźlu zwraca się do włodarzy gmin z prośbą o "rozpowszechnienie wśród rolników prowadzących produkcję pierwotną produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, rolniczy handel detaliczny na terenie gminy o bezwzględnym nieużywaniu wody pochodzącej z Odry i jej odpływów do nawadniania upraw, pojenia zwierząt gospodarskich i innych czynności, do czasu ostatecznego wyjaśnienia sytuacji".

Chodzi oczywiście o sytuację dotyczącą masowego śnięcia ryb w Odrze.

"Proszę o potraktowanie przedmiotowej sprawy jako bardzo pilnej" - czytamy dalej w piśmie, jakie trafiło do wójtów.

Ponadto informuje się w nim, że "rolnicy utrzymujący zwierzęta, w tym w szczególności zajmujący się chowem lub hodowlą bydła, powinni wykorzystywać do pojenia takich zwierząt wodę pochodzącą z takich źródeł, które gwarantują zaopatrzenie w wodę spełniającą powyższe wymagania". Tu przytacza się przepisy rozporządzenia (WE) nr 852/20041, w myśl którego: "poprzez wodę pitną należy rozumieć wodę spełniającą wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi", a także "poprzez czystą wodę należy rozumieć wodę, która nie zawiera drobnoustrojów, substancji szkodliwych lub toksycznego planktonu w ilościach zdolnych do bezpośredniego lub pośredniego zagrożenia zdrowotnej jakości żywności".

Więcej informacji TUTAJ

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WoznyInternetuTreść komentarza: Skoro niepotwierdzonento po co rozsiewacie p,otko?Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:56Źródło komentarza: Niepotwierdzone doniesienia na temat przyszłości kędzierzyńskiego CarrefouraAutor komentarza: Instytut Myśli CiemnogrodzkiejTreść komentarza: a ciebie kiedyś porwała czarna Wołga i jakiś dygnitarz ci pod kopułą gmerał...Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:15Źródło komentarza: Retro pojazdy w centrum uwagi. Rozpoczęcie sezonu miłośników pojazdów zabytkowych. ZDJĘCIAAutor komentarza: GregTreść komentarza: Były LECLERC niszczeje od 2 lat.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 14:59Źródło komentarza: Niepotwierdzone doniesienia na temat przyszłości kędzierzyńskiego CarrefouraAutor komentarza: 60Treść komentarza: Podobna sytuacja była w przypadku pożarów; wysypiska i przy ul. Stalmacha. Dymy było widać z odl. ok 100,0 km, żadnej informacji co się pali, kierunku wiatru, w radiu muzyka disco-polo. Radni to przemilczeli ?Data dodania komentarza: 29.04.2026, 12:35Źródło komentarza: Zanieczyszczenie wody na osiedlu Blachownia. Radni pytali o procedury i opóźnioną informacjęAutor komentarza: Joanna MaciagTreść komentarza: W I LO w Koźlu impreza trwałą ponad 4 godziny, prawie do 21szej od 16:30. Brak szacunku dla rodziców. Rodzice stali na korytarzu bo nie było miejsca dla auli.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 11:00Źródło komentarza: Maturzyści pożegnali szkolne mury. Przed nimi egzaminy i spełnianie marzeń. ZDJĘCIAAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Szkoda, że na takich zlotach 90% aut to niemieckie złomy - Golfy 3, Audiki 80, Mercedesy W124 i inne nudne do porzygu wozidła. Ale 2CV i Mini fajne. Dobrze widzę w tle na jednym zdjęciu Fiata Dino? Toż to rarytas nie z tej ziemi!Data dodania komentarza: 29.04.2026, 10:32Źródło komentarza: Retro pojazdy w centrum uwagi. Rozpoczęcie sezonu miłośników pojazdów zabytkowych. ZDJĘCIA
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna