poniedziałek, 20 maja 2024 12:32

Blisko 500 osób wystartowało w ósmej edycji biegów „Gaz-System na piątkę!” ZDJĘCIA

Za nami kolejna edycja imprezy „Gaz-System na piątkę!”. Mimo niesprzyjającej pogody do rywalizacji w centrum miasta, przystąpiło prawie pół tysiąca zawodników: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Po godzinie 10 swoje starty na dystansie 50 metrów zaczęli najmłodsi, następnie na 800 metrów rywalizowały starsze grupy wiekowe. Organizatorzy odnotowali 245 uczestników. O godzinie 12.00 rozpoczął się bieg główny na dystansie 5 km w którym wzięło udział łącznie 215 zawodników.

Wśród mężczyzn pierwszy był Kamil Baron z Jasiony, który ukończył bieg z czasem 16:41, drugie miejsce zajął Łukasz Błach z Kędzierzyna-Koźla (17:07), trzecie Maciej Rogowski z Tarnowskich Gór (17:52).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Giet z Dziergowic, która dobiegła do mety z czasem 19:27, drugie miejsce zajęła Beata Szatka (21:07) z Gogolina a trzecie Justyna Płaszczymąka (21:47) z Bytomia.

Organizatorem wydarzenia, które zaliczane jest do Biegowego Grand Prix Kędzierzyna-Koźla corocznie jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Operator Gazociągów Przemysłowych Gaz-System SA.