czwartek, 9 maja 2024 07:38

Wyniki festiwalu biegowego "Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle"

Blisko dwieście osób uczestniczyło w festiwalu biegowym „Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle”. Uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach.

Autor: Zdjęcia: urząd miasta

Zawody zorganizowano na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn, pomiędzy osiedlem Azoty a Starą Kuźnią, w niedzielę 9 października. Na uczestników czekały trzy trasy – najkrótsza o długości 12 km, leśny półmaraton zaliczany do Biegowego Grand Prix Kędzierzyna-Koźla oraz trasa ultra, gdzie trzeba było przebiec 44 km. Dodatkowo przeprowadzono marsze nordic walking na 12 i 22 km oraz canicross na 22 km.

Najdłuższy bieg na 44 kilometry wygrał Artur Bujanowski z Knurowa z czasem 3 godziny, 13 minut i 45 sekund. Drugie miejsce zajął Sylwester Mynarski z Bielska-Białej (czas: 3.16,05), a trzecie Magdalena Przystolik z Katowic (3.58,14), która jednocześnie wygrała klasyfikację kobiet. Druga była Ligia Mynarska z Bielska-Białej (4.41,31), a trzecia Jola Podgórska z Kędzierzyna-Koźla (4.52,57).

W biegu głównym, czyli leśnym półmaratonie na 22 km, zwyciężył Mateusz Wolnik z Lysek (1.20,20). Kolejny ma metę przybiegł Piotr Rybiałek ze Zdzieszowic (1.22,42), a na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Błach z Kędzierzyna-Koźla (1.24,36). Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Kelli Smith z Kędzierzyna-Koźla (1.32,16), która wyprzedziła Beatę Szatkę z Gogolina (1.40,36) oraz Magdalenę Furcińską z Kędzierzyna-Koźla (1.47,07).

Z kolei na najkrótszej trasie o długości 12 km najszybszy był Paweł Osetek z Pszowa (50,22). Za nim finiszowali: Marek Michna z Górek Śląskich (50,24) i Tomasz Antosiak z Kędzierzyna-Koźla (51,27). Wśród pań wygrała Agnieszka Żegleń z Kędzierzyna-Koźla (1.02,15) przed Eweliną Horniak, również z naszego miasta (1.05,22) i Natalią Kostarek z Zabrza (1.06,00).

Marsz nordic walking na 22 km wygrał Dawid Kopiec z Rydułtów (2.51,44). Drugą lokatę zajęła Jolanta Milert z Gaszowic (2.59,38), a trzecią Mirosław Wawrów z Baborowa (3.00,31). Natomiast na dystansie 12 km pierwszy był Grzegorz Sawecki z Będzina (1.30,20) przed Katarzyną Marondel z Bytomia (1.35,39) i Eweliną Ceterą z Sosnowca (1.35,57). Z kolei w canicrosie na 22 km wystartował tylko Mariusz Kubicki z Kluczborka (1.37,57).

Komplet wyników dostępny jest TUTAJ.

Organizatorami wydarzenia były: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Fabryka Aktywności XYZ oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy objęli: marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła i prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.