piątek, 5 grudnia 2025 21:59
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co to jest praca hybrydowa i jakie ma zalety?

Na rynku pracy bardzo modnym trendem jest obecnie praca w modelu hybrydowym. Model ten bardzo przypadł do gustu zarówno pracodawcom, jak i pracownikom, poszukującym alternatywnych rozwiązań pomiędzy pracą zdalną i stacjonarną. Czym jest praca hybrydowa i jakie są jej najważniejsze zalety? Poznaj odpowiedzi.
Co to jest praca hybrydowa i jakie ma zalety?

Co to jest praca hybrydowa?

Kiedy w ogłoszeniu na Pracuj.pl lub innym portalu widzisz informację, że firma oferuje pracę hybrydową oznacza to, że część zadań możesz realizować w domu, inne zaś wymagają obecności w siedzibie przedsiębiorstwa. W zależności od przyjętej polityki firmy, model hybrydowy oznacza też często wymóg pracy stacjonarnej w określone dni tygodnia, ustalone w drodze negocjacji pomiędzy kandydatem a pracodawcą.

Największy wzrost zainteresowania pracą hybrydową nastąpił wraz z pandemią Covid 19 i okresem przymusowej kwarantanny pracowników. Model ten istniał jednak znacznie wcześniej i był wykorzystywany głównie przez firmy branży IT, graficzne, reklamowe i inżynieryjne, w których wiele projektów wymaga indywidualnej realizacji, z dala od biurowego zgiełku.

Jakie są najważniejsze zalety pracy hybrydowej?

Wiele osób ceni opcję, jaką jest praca hybrydowa, ze względu na kilka czynników. Pierwszy z nich to swoboda działania. Pracodawca zwykle rozlicza ludzi zadaniowo, co daje im duże pole do popisu i samodzielności. Osoby pracujące hybrydowo mogą na przykład wykonać pewne zadania szybciej i zyskać dodatkowy czas na wyjście z dzieckiem do kina lub na spacer. Koordynatorzy projektów zwracają wówczas uwagę na jakość i tempo wykonywania bieżących zadań, nie wymagają zaś stałej dyspozycyjności, jak ma to miejsce w biurze. Liczy się efektywność pracownika i to, czy wypełnia swoje obowiązki zgodnie z warunkami umowy.

Kolejnym atutem pracy hybrydowej jest też to, że stanowi ona jedną z najbardziej elastycznych form współpracy. Pracownicy mogą zaoszczędzić czas na dojazdy do siedziby firmy, nie muszą codziennie tkwić w korkach i wydawać pieniędzy na paliwo lub na bilety komunikacji miejskiej. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, iż załogi wielu firm, zajmujące się projektami kreatywnymi, w modelu hybrydowym pracują bardziej efektywnie i wykazują większą aktywność na spotkaniach zespołowych, organizowanych stacjonarnie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Wmawiają młodym gniewnym durnoty tak jak głupiemu społeczeństwu tvp, tvn i inne ścieki. Może czas otworzyć oczy komu służą tak naprawdę sekty KałO&PiS ? I kto i jakie interesy na prawdę ma w U.E. ? Stosunek U.E do Polski ?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 18:07Źródło komentarza: Młodzieżowe debaty na temat Unii Europejskiej z udziałem uczniów II LOAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: A ty jesteś frajerem roku ! Zmanipulowali cię....Data dodania komentarza: 5.12.2025, 18:02Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: RafTreść komentarza: Ale żeby nie można było kupić przed 18 jakiegoś posiłku, bo wszystko od 18 to parodia ,choinka sztuczna, 1/10 tego co w OpoluData dodania komentarza: 5.12.2025, 17:59Źródło komentarza: Tradycyjne rozświetlenie choinki na rynku w Koźlu nastąpi 5 grudniaAutor komentarza: greegTreść komentarza: do uczciwej roboty by się wzięliData dodania komentarza: 5.12.2025, 15:59Źródło komentarza: Młodzieżowe debaty na temat Unii Europejskiej z udziałem uczniów II LOAutor komentarza: alaTreść komentarza: tresowanie dzieciarni bez alternatywyData dodania komentarza: 5.12.2025, 15:59Źródło komentarza: Młodzieżowe debaty na temat Unii Europejskiej z udziałem uczniów II LOAutor komentarza: SiatkaTreść komentarza: drużynę Zaksy która gra aż nie chce się tej gry oData dodania komentarza: 5.12.2025, 13:11Źródło komentarza: ZAKSA pokonała w tie-breaku ostatnią drużynę PlusLigi. ZDJĘCIA
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama