Reklama
czwartek, 30 kwietnia 2026 07:39
Reklama
Reklama nad jeziorkiem kobylice
Reklama
Reklama

Finał akcji "10 metrów słodkości" Grupy Azoty ZAK. ZDJĘCIA

Za nami kolejna edycja inicjatywy charytatywnej „10 metrów słodkości”, w ramach której pracownicy Grupy Azoty ZAK dzielą się dobrem z innymi, zbierając słodycze na rzecz lokalnych organizacji opiekuńczych.
  • Źródło: Grupa Azoty ZAK
Finał akcji "10 metrów słodkości" Grupy Azoty ZAK. ZDJĘCIA

 O wydarzeniu pisaliśmy tu:

Tegorocznymi beneficjentami akcji zostały następujące placówki:

  • Świetlica Socjoterapeutyczna „Arka” przy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu
  • Świetlica Socjoterapeutyczna „Brzdąc” przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Brzdąc” w Kędzierzynie-Koźlu
  • Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” w Kędzierzynie Koźlu
  • Fundacja Pod Skrzydłami Litka w Kędzierzynie-Koźlu, która ma pod opieką również rodziny uchodźców z Ukrainy
  • Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyczek” w Kędzierzynie-Koźlu
  • Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Walcach.

Podczas finału akcji głos zabrali członkowie zarządu Spółki – prezes Filip Grzegorczyk i wiceprezes Aleksander Prus, którzy podziękowali za wielkie serca i podkreślili, że tradycję akcji „10 metrów słodkości" należy kultywować, jako jeden z wielu przejawów społecznej odpowiedzialności Grupy Azoty ZAK.

Dla zgromadzonych przy choince wystąpiła z repertuarem kolędowym Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

- Pierwsza edycja akcji „10 metrów słodkości” odbyła się w 2012 roku. Jej nazwa nawiązuje do zakładowej choinki, która sięga 10 metrów i jest jedną z najwyższych w okolicy. Inicjatywa z roku na rok rośnie w siłę, przybierając coraz to nowe formy i angażując nowych pomocników. Niezmienne pozostają chęć niesienia pomocy i dobre serca pracowników Grupy Azoty ZAK – informuje Fabian Pszon, specjalista ds. komunikacji Grupy Azoty ZAK.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WoznyInternetuTreść komentarza: Skoro niepotwierdzonento po co rozsiewacie p,otko?Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:56Źródło komentarza: Niepotwierdzone doniesienia na temat przyszłości kędzierzyńskiego CarrefouraAutor komentarza: Instytut Myśli CiemnogrodzkiejTreść komentarza: a ciebie kiedyś porwała czarna Wołga i jakiś dygnitarz ci pod kopułą gmerał...Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:15Źródło komentarza: Retro pojazdy w centrum uwagi. Rozpoczęcie sezonu miłośników pojazdów zabytkowych. ZDJĘCIAAutor komentarza: GregTreść komentarza: Były LECLERC niszczeje od 2 lat.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 14:59Źródło komentarza: Niepotwierdzone doniesienia na temat przyszłości kędzierzyńskiego CarrefouraAutor komentarza: 60Treść komentarza: Podobna sytuacja była w przypadku pożarów; wysypiska i przy ul. Stalmacha. Dymy było widać z odl. ok 100,0 km, żadnej informacji co się pali, kierunku wiatru, w radiu muzyka disco-polo. Radni to przemilczeli ?Data dodania komentarza: 29.04.2026, 12:35Źródło komentarza: Zanieczyszczenie wody na osiedlu Blachownia. Radni pytali o procedury i opóźnioną informacjęAutor komentarza: Joanna MaciagTreść komentarza: W I LO w Koźlu impreza trwałą ponad 4 godziny, prawie do 21szej od 16:30. Brak szacunku dla rodziców. Rodzice stali na korytarzu bo nie było miejsca dla auli.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 11:00Źródło komentarza: Maturzyści pożegnali szkolne mury. Przed nimi egzaminy i spełnianie marzeń. ZDJĘCIAAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Szkoda, że na takich zlotach 90% aut to niemieckie złomy - Golfy 3, Audiki 80, Mercedesy W124 i inne nudne do porzygu wozidła. Ale 2CV i Mini fajne. Dobrze widzę w tle na jednym zdjęciu Fiata Dino? Toż to rarytas nie z tej ziemi!Data dodania komentarza: 29.04.2026, 10:32Źródło komentarza: Retro pojazdy w centrum uwagi. Rozpoczęcie sezonu miłośników pojazdów zabytkowych. ZDJĘCIA
pochmurnie

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna