czwartek, 9 maja 2024 09:01

Kamil Semniuk czwarty w plebiscycie na najlepszego sportowca Polski

Siatkarz Kamil Semeniuk z Kędzierzyna-Koźla zajął czwarte miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca Polski. Zwyciężyła tenisistka Iga Świątek.
Kamil Semeniuk po wygraniu finału Ligi Mistrzów w Lubljanie

Źródło: CEV

Laureatów 88. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na najlepszego sportowca Polski w 2022 roku ogłoszono podczas Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w Warszawie 7 stycznia wieczorem.

Pierwsze miejsce w głosowaniu kibiców zajęła Iga Świątek, która w 2022 roku wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe - Roland Garros oraz US Open i została pierwszą w historii polskiego tenisa liderką światowego rankingu. Drugie miejsce dla mistrza świata na żużlu Bartosza Zmarzlika, a trzecie dla gwiazdy światowego futbolu Roberta Lewandowskiego.

Tuż za tą znakomitą trójką sportowców, na czwartej pozycji, znalazł się Kamil Semeniuk. Zawodnik z Kędzierzyna-Koźla pierwsze siatkarskie kroki stawiał w sali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11. Wychowanek MMKS-u później trafił do Młodej ZAKSY, a stamtąd do pierwszej drużynie w PlusLidze. Z drużyną Grupy Azoty ZAKSA zdobył trzy tytuły mistrza Polski, trzy Puchary Polski, dwa Superpuchary Polski, a także dwa razy z rzędu wygrał rozgrywki siatkarskiej Ligi Mistrzów. Z kolei z reprezentacją Polski w 2022 roku zdobył wicemistrzostwo świata.

To nie koniec akcentów siatkarskich podczas sobotniej Gali Mistrzów Sportu. Drużyną roku 2022 wybrano reprezentację siatkarzy – z zawodnikami grupy Azoty ZAKSA w składzie (Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk i Aleksander Śliwka) i prowadzoną przez trenera Nikolę Grbicia. Z kolei jednym z tytułów Superczempiona uhonorowano Sebastiana Świderskiego – prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej i byłego prezesa klubu ZAKSA>