Reklama
wtorek, 21 kwietnia 2026 23:50
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grupa Azoty ZAKSA zagra w stolicy z Projektem Warszawa

Projekt Warszawa to kolejny rywal siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecz 23. kolejki PlusLigi rozegrany zostanie w stolicy w sobotę 4 lutego o godz. 14.45.
Grupa Azoty ZAKSA zagra w stolicy z Projektem Warszawa

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla tydzień temu pokonała lidera z Rzeszowa 3:1 (25:23, 25:22, 20:25, 25:19), a trzy dni temu rozbiła w trzech setach Trefl Gdańsk w ćwierćfinale Pucharu Polski i awansowali do turnieju finałowego w Krakowie. Zatem podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo w dobrych nastrojach pojechali do stolicy. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, bo zespół z Warszawy ostatnio gra bardzo dobrze i wygrywa mecz za meczem. Początek sezonu Projekt miał słaby, po 13. kolejkach zajmował 10 miejsce w tabeli. Teraz zespół prowadzony przez Piotra Grabana, który w pod koniec listopada zastąpił w roli pierwszego szkoleniowca Włocha Roberto Santilliego, plasuje się na piątej pozycji i ma tylko sześć punktów straty do ZAKSY, która jest czwarta.

Teoretycznie obie ekipy nie mogą być jeszcze pewne gry w play-off, bo do zakończenia sezonu zasadniczego zostało jeszcze osiem kolejek i sporo punktów do zdobycia, a w tabeli gęsto i sytuacja dynamiczna. Ewentualne zwycięstwo ZAKSY przybliży ją do czołowej trójki, a porażka sprawi, że mistrzowie Polski będą musieli mocno oglądać się za zespoły. Jest więc o co grać.

Transmisja z hali „Torwar” w Polsacie Sport w sobotę od godz. 14.45.

Pary 23. kolejki PlusLigi:

  • BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie
  • Projekt Warszawa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn
  • PSG Stal Nysa – LUK Lublin
  • Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów
  • Barkom Każany Lwów - Cerrad Enea Czarni Radom
  • Cuprum Lubin - GKS Katowice
  • Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel (przełożony na 22.03)
  • Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn (przełożony na 24.02)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Gdyby nie niemiecki imperializm to dalej mieliby te wszystkie pałace. Przegrali w jedną wojnę wszystkie swoje zdobycze z 250 lat podbojów.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:04Źródło komentarza: „Niebiański” kolor zachował się na starym murze w okolicach dawnego pałacu Flemminga. VIDEOAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ciekawostka. Jak opowiesz po śląsku nawet najśmieszniejszy kawał na świecie to straci wszystko. Świerszcze grają. Sprawdźcie sami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:00Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: AgaTreść komentarza: Czemu Pan Babcia a nie Pan Dziadek skoro to facet? Wszystko fajnie ale po co zaś robi chlop za baba? Już wszędzie, na z kożdym kroku tak musi być? Downij na Śląsku tak nie było. Chlop był chlopym a baba babom a babcia babciom i niech tak łostanie. Niech se "Pan Babcia" poszuko jako fajno frelka i niech łona gro Babcia łon Dziadka. Czyż ni mom racji?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:59Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: PopTreść komentarza: Zgadzam się. Wiele zła się tam dzieje od lat!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:47Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Ta jasne. Wina szkoły jest ewidentna. Skoro instytucje zawodzą to media nagłaśniają patologię.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:44Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Napisał dyrekcja lub jej pochlebcy! 😅Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:41Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
zachmurzenie małe

Temperatura: 6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama