czwartek, 30 lipca 2026 22:02
Reklama
Reklama
Reklama

Bartosz Bednorz przedłużył kontrakt z Grupą Azoty ZAKSA

Przyjmujący Bartosz Bednorz przedłużył kontrakt z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na sezon 2023/2024. To kolejny siatkarz, który zostaje w drużynie mistrzów Polski.
Bartosz Bednorz przedłużył kontrakt z Grupą Azoty ZAKSA
Bartosz Bednorz zostaje w ZAKSIE na kolejny sezon

Źródło: CEV

Przypomnijmy, że 28-letni reprezentant Polski wrócił do PlusLigi po pięcioletniej przerwie. Po odejściu ze Skry Bełchatów występował w ligach włoskiej i rosyjskiej. W sezonie 2022/2023 trafił do Chin, gdzie z ekipą Shanghai Bright 5 stycznia wywalczył wicemistrzostwo kraju. Kilka dni później przyjmujący podpisał kontrakt z mistrzem Polski z Kędzierzyna-Koźla.

- Wracam po Polski pięciu latach. Jestem podekscytowany że znowu będę mógł zagrać na boiskach PlusLigi. Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do rodziny ZAKSY - mówił w styczniu nowy przyjmujący drużyny z Kędzierzyn-Koźle i dodał, że w nowym klubie chce powalczyć o sukcesy porównywalne do tych z ostatnich sezonów. - Zawsze stawiam sobie najwyższe cele, w związku z tym oczekiwania też są spore. Zdaję sobie sprawę, że ZAKSA to klub, który każdego roku ma dużo do udowodnienia. W ostatnich latach chłopaki zrobili świetną robotę, zostawiając serce na boisku zapracowali na to, żeby ten klub zyskał jeszcze większy szacunek. Przed nami niełatwe zadanie, ale wierzę że bardzo szybko się zaaklimatyzuję i razem powalczymy o obronę tytułów.

Zawodnik szybko wkomponował się w zespół i stał się podstawowym graczem ZAKSY.

- Bardzo dobrze się tu czuję i odnajduję. Szybko zaaklimatyzowałem się w tym klubie. Panuje tu świetna atmosfera, otoczona wspaniałymi zawodnikami i ludźmi pracującymi w klubie - przyznał Bartosz Bednorz.

Dla ambitnego siatkarza nie bez znaczenia w podejmowaniu decyzji o pozostaniu w ZAKSIE na dłużej były możliwości, jakie daje gra w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a mianowicie rywalizacji w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów czy perspektywa walki o kolejne trofea.

- To jeden z ważniejszym argumentów dla mnie. ZAKSA to klub który od lat walczy o najwyższe cele, przez co ma postawioną bardzo wysoko poprzeczkę i to dzięki temu wiem, że mogę tutaj zrobić kolejny krok w swojej karierze i poprawić swoje umiejętności. Do tego świetna atmosfera panująca w szatni jak i całym klubie - podkreślił reprezentant Polski.

Przypomnijmy, że ważne kontrakty z klubem na przyszły sezon mają: przyjmujący i kapitan drużyny Aleksander Śliwka, atakujący Łukasz Kaczmarek i rozgrywający Marcina Janusza. Niedawno umowy przedłużyli też reprezentanci Stanów Zjednoczonych: David Smith i Erik Shoji. Teraz kolejna świetna wiadomość dla fanów kędzierzyńskiej drużyny.

- W kolejnym sezonie będę reprezentował barwy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - mówi Bartosz Bednorz w filmiku opublikowanym 15 marca wieczorem na facebookowym profilu Grupy Azoty ZAKSA.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: OKKK Treść komentarza: A on z tych czy z tamtych Groegerów? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 18:35 Źródło komentarza: Sekretarz gminy Cisek przeszedł na emeryturę Autor komentarza: tw Treść komentarza: Dinozaury? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 17:48 Źródło komentarza: Mogą pochwalić się najdłuższym stażem pracy w kędzierzyńskim starostwie Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: Czyli piesi i rowerzyści mają być bezkarni i włazić bezmyślnie po koła? Jestem czasem pieszym a czasem kierowcą i uważam, że każdy powinien po prostu uwazać na siebie i innych. Jako pieszy nie wejdę pod koła tylko dlatego, że mam pierwszeństwo. Łatwiej jest mi się zatrzymać przed przejściem niż kierowcy 1.5 - lub więcej tony. Nawet jeśli jedzie tylko 20km/h Data dodania komentarza: 30.07.2026, 17:14 Źródło komentarza: 33-letnia kierująca autem potrąciła w Blachowni 56-letniego rowerzystę Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Ciekawe dwa zakazy wydane przez jeden sąd. Coś tu chyba nie halo. Brak przepływu informacji? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 16:19 Źródło komentarza: Miał dwa zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. 30-latek wpadł podczas kontroli Autor komentarza: WoznyInternetu Treść komentarza: A to Tusk z Kaczyńskim bombardują Iran? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 15:55 Źródło komentarza: Paliwo coraz droższe w Kędzierzynie-Koźlu. Diesel już kosztuje 7,99 zł. Pęknie granica 8 zł? Autor komentarza: Prezydent Treść komentarza: Mieć taką pracę to można pracować do...śmierci Data dodania komentarza: 30.07.2026, 14:45 Źródło komentarza: Mogą pochwalić się najdłuższym stażem pracy w kędzierzyńskim starostwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama