czwartek, 9 maja 2024 04:50

Medale młodych zawodników z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

Młodzi badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle wzbogacili się o dziesięć kolejnych medali i okazały puchar, startując w dwóch turniejach.

Źródło: MMKS Kędzierzyn-Koźle

W Trzebnicy rozgrywany był ogólnopolski turniej badmintona w kategoriach U-13 i U-19. W starszej grupie wiekowej startował Jacek Matula, który wywalczył dwa brązowe medale, pierwszy w singlu, a drugi w parze z Jakubem Olkuskim z Wrocławia. Kolejny brązowy krążek w deblu zdobył Karol Krzych, występujący z Antonim Getką z Wesołej.

Drugim miejscem gdzie rywalizowali reprezentanci MMKS-u była Wieliczka. Tu zmagania trwały dwa dni. Najpierw startowali najmłodsi. Oliwia Szczerska wygrała turniej singlistek w kategorii u-11. Z kolei Alicja Mazur zdobyła srebro, a Mikołaj Kuchajewicz brąz w grach pojedynczych w kategorii U-9. Oliwia Szczerska wraz z Michałem Kuchajewiczem stanęli jeszcze na najniższym stopniu podium mikstów w grupie wiekowej U-13.

Kolejnego dnia w kategorii open wystąpił Karol Krzych, który okazał się bezkonkurencyjny w singlu i deblu, w którym zagrał z Kasjanem Bieniaszem z Głubczyc. Po blisko 12 godzinach turnieju, nasz zawodnik odbierał dwa złote medale. Z dużym pucharem dla najmłodszego zawodnika turnieju Wielicki CUP wróciła  Kinga Paćko – bardzo utalentowana siedmiolatka.

- Turnieje były też okazją do zaprezentowania się w nowych dresach zakupionych w ramach programu Grupa Azoty START oraz koszulkach ufundowanych przez firmę RSL. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki udziałowi klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle w programie Grupa Azoty START oraz wsparciu urzędu miasta i firmy WAK Trans - informuje Tomasz Zioło, trener MMKS-u.