piątek, 10 maja 2024 00:20

Strażackie potyczki. Boisko w Lubieszowie opanowali druhowie. ZDJĘCIA

Zawody sportowo-pożarnicze o puchar wójta gminy Bierawa przyciągnęły do Lubieszowa wiele drużyn pożarniczych. Zmagania w konkurencjach pożarniczych zgromadziły zarówno seniorów, jak i młodzież, a nawet najmłodszych uczestników - smerfy.

Autor: Urząd Gminy w Bierawie

W zawodach przeprowadzonych w drugą niedzielę czerwca wzięło udział 16 drużyn seniorskich, w tym 5 kobiecych, 3 drużyny w kategorii wiekowej 35+ oraz 11 drużyn młodzieżowych. Dodatkowo, specjalnie dla najmłodszych, zorganizowano kategorię smerfów, czyli dzieci do 10. roku życia.

W kategorii wiekowej młodzieżowej rywalizowano w ćwiczeniach bojowych oraz sztafecie pożarniczej na 400 metrów z przeszkodami. Konkurencje te odbywały się zgodnie z regulaminem Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych z 2010 r. Natomiast seniorzy i osoby powyżej 35. roku życia rywalizowali w ćwiczeniach bojowych oraz sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów z przeszkodami, zgodnie z regulaminem Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z 2022r.

Dodatkowo, drużyny smerfów walczyły według niestandardowego regulaminu ustalonego przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bierawie. To wspaniała inicjatywa, która daje najmłodszym szansę na udział w takich zawodach i rozwijanie pasji pożarniczych.

Po zaciętej rywalizacji, pełnej wzajemnej mobilizacji, ogłoszono wyniki zawodów. W kategorii młodzieżowej dziewczęcej zwyciężyła drużyna OSP Dziergowice, natomiast w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Dziergowice I, a drugie miejsce przypadło OSP Stara Kuźnia. W kategorii kobiet najlepszą drużyną okazała się OSP Dziergowice I, która wyprzedziła drużyny OSP: Dziergowice II, Stara Kuźnia, Bierawa i Stare Koźle.

W rywalizacji seniorów zwyciężyła drużyna OSP Dziergowice, drugie miejsce zajęła OSP Goszyce, a trzecie OSP Lubieszów. Natomiast w kategorii seniorów powyżej 35. roku życia pierwsze miejsce zdobyła OSP Dziergowice, drugie miejsce przypadło OSP Lubieszów, a trzecie OSP Stara Kuźnia.

Nie można zapomnieć o najmłodszych uczestnikach, czyli smerfach. W tej niecodziennej kategorii wszystkie drużyny zdobyły pierwsze miejsce, ponieważ priorytetem było uczestnictwo i rozwijanie pasji pożarniczych wśród najmłodszych.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały doktor Irena Pass-Szczepańska i pielęgniarka z Caritas Anna Restel.

Organizatorem zawodów była jednostka OSP w Dziergowicach. Nagrody, puchary i medale dla uczestników ufundowały gmina Bierawa oraz marszałek województwa opolskiego.