środa, 24 czerwca 2026 00:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gdyby głosowali młodzi, wygrałaby Koalicja Obywatelska. PiS daleko w tyle

Cztery szkoły z Kędzierzyna-Koźla wzięły udział w symulacji głosowania wyborów parlamentarnych. Projekt edukacyjnym ,,Młodzi głosują”, organizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Głosowanie zorganizowano 10 października. Ale zgodnie z zaleceniem wyniki ujawniono w poniedziałek 16 października po zakończeniu wyborów tradycyjnych.
Gdyby głosowali młodzi, wygrałaby Koalicja Obywatelska. PiS daleko w tyle

Źródło: II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu

W prawyborach wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza i II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach oraz Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach. Oto jak głosowali.

Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach

Frekwencja 65%

  1. KW Koalicja Obywatelska 33%
  2. KW Nowa Lewica 25%
  3. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 21%
  4. KW Trzecia Droga 8,8%
  5. KW Bezpartyjni Samorządowcy 5,5 %
  6. KW Prawo i Sprawiedliwość 4%
  7. KW Mniejszość Niemiecka 2%
  8. KW Polska jest jedna 0%

I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu

Frekwencja 48,5%

  1. KW Koalicja Obywatelska 47,05%
  2. KW Nowa Lewica 23,52%
  3. KW Trzecia Droga 9,01 %
  4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 7,45%
  5. KW Prawo i Sprawiedliwość 6,66%
  6. KW Mniejszość Niemiecka 3,52%
  7. KW Bezpartyjni Samorządowcy 1,96%
  8. KW Polska Jest Jedna 0,78%

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu

Frekwencja 31%

  1. KW Koalicja Obywatelska 42%
  2. KW Nowa Lewica 18%
  3. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 16%
  4. KW Trzecia Droga 13%
  5. KW Prawo i Sprawiedliwość 4%
  6. KW Bezpartyjni Samorządowcy 4%
  7. KW Mniejszość Niemiecka 2%
  8. KW Polska Jest Jedna 0%

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach

Frekwencja 58,9% 

  1. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 43,75%
  2. KKW Koalicja Obywatelska 23,16%
  3. KW Prawo i Sprawiedliwość 13,6%
  4. KKW Trzecia Droga 6,62%
  5. KW Nowa Lewica 4,78%
  6. KW Mniejszość Niemiecka 4,78%
  7. KW Bezpartyjni Samorządowcy 2,94% 
  8. KW Polska Jest Jedna 0,37% 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

napełniacz łbów olejem 17.10.2023 20:47
Młodzi to pojęcia nie mają jakie dziadostwo było za platfusów i lewactwa. Ludzie ciułali biedę, bezrobocie było ogromne wsród młodych. Jak ktoś znalazł w ogóle robotę to za 5 zł na godzinę przy dobrych wiatrach. Brakuje słów na ten ciemnogród. Zero myślenia. Za dobrze mają teraz.

Pięknie 18.10.2023 08:55
Widać nauczyciele pranie mózgów młodym robili teraz dostaną obiecana podwyżkę 30% za to...

Obła Genowefa 18.10.2023 15:26
Najśmieszniejsze jest to, że za platfusów w ogóle nie dostawali podwyżek a się zachowują teraz jakby rozumy pozjadali. Najpierw niech się wykażą a nie cymbałów nawypuszczają ze szkół a ciągle im mało. Już nie wspominając ile wolnego mają. Za pół etatu powinni dostawać.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Dąb Treść komentarza: Dlaczego tacy ludzie nie mają pomników w naszym mieście? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 23:21 Źródło komentarza: Najgroźniejszy Polak w powiecie kozielskim Autor komentarza: Leokadia Treść komentarza: Który to Patryk ? Jaka dzielnica ? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Dzielnicowy z Kędzierzyna-Koźla w gronie najlepszych na Opolszczyźnie! Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Cytat z artykułu :Uczestnicy rywalizowali podczas testu wiedzy oraz symulacji kontaktu z mieszkańcem, który zgłosił się do policjanta z wielowątkowym problemem. Ich umiejętności oceniali funkcjonariusze prewencji oraz policyjni psychologowie. Cóż jak sami wspominają to tylko symulacja bo tak się składa że dzielnicowych nikt nie zna i nie widział by przychodzili i chociaż się przedstawili, porozmawiali czyli ściema z ich strony. Zresztą prosić policję o pomoc to jak zwrócić się do ściany. Co też widać efekty ich pracy zwłaszcza nocami .... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Dzielnicowy z Kędzierzyna-Koźla w gronie najlepszych na Opolszczyźnie! Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: Obserwowałem te wykopaliska fragmentarycznie osobiście, jak jeszcze Rynek był w fazie płytkiej odkrywki. Przechodząc obok widziałem tam co najmniej dwóch mężczyzn i jedną kobietę grzebiących w ziemi. Ubrani byli w ciuchy typu militarnego. Byli w szacowanym wieku 25-35. Kobita przy mnie coś znalazła (róg Rynku przy dawnej księgarni) i podjęła z ziemi, strasznie przy tym marudząc i narzekając, że to tylko gwoździe. Gwoździe wyglądały na bardziej z czasów biblijnych niż z GSu z lat 80’ XXw. Cała sytuacja była dla mnie bardzo dziwna z kilku powodów: 1) Kto to w ogóle jest? – nie mieli żadnych identyfikatorów i wyglądało to tak dla pobocznego obserwatora, jakby przypadkowi „harcerze” przyszli sobie tam pogrzebać przy okazji remontu Rynku; 2) Że im się w ogóle chce? – padał wtedy deszcz; 3) NIE BYŁO TAM żadnych garniturowców z notatnikami, szkicownikami i aparatami fotograficznymi, czyli nadzoru – a to w końcu strefa „A”, czyli ścisłej ochrony konserwatorskiej; 4) Nigdzie nie zauważyłem tablic informacyjnych, że trwają prace archeologiczne. Groteskowa całość tego wszystkiego skojarzyła mi się z czymś tak prostym, jak koszenie trawnika na posesji – po skoszeniu trawy przylatuje kto chce, czyli ptaki aby powybierać sobie to co ich interesuje, czyli jakieś robactwo. Dla kontrastu – kiedyś obserwowałem z boku ekshumację żołnierzy (niemieckich) na tzw. Starym Cmentarzu w Koźlu - tam to wyglądało ZGOŁA INACZEJ. Z tym Rynkiem to wyjdzie w końcu tak, że albo ktoś to źle zorganizował albo nie przypilnował należycie, albo jedno i drugie. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 17:22 Źródło komentarza: Unikatowa moneta znaleziona w Koźlu zniknęła. Co się stało z denarem Władysława Łokietka? Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: A ja zielony wodór. Ino gdzie indziej - jakieś 20km na prawo i na dół na mapie i na razie tylko w fazie projektu. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 17:07 Źródło komentarza: Kłęby czarnego dymu nad Zdzieszowicami. Mieszkańcy zaalarmowali straż pożarną Autor komentarza: Tadeusz Glaz Treść komentarza: URUCHOMIĆ linię kolejową Kludzbork-Strzelce Opolskie-K-rzyn-Kożle-Pilszcz/Opava,po ktej mogli by kursować pociągi dalekobieżne z Kołobrzeg-Opava i dalej,srdecznie pozdrawiam Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:35 Źródło komentarza: Pojawi się nowe połączenie kolejowe do Krakowa przez Kędzierzyn-Koźle?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama