Reklama
czwartek, 30 kwietnia 2026 08:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego najlepsi w województwie

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu wygrali mistrzostwa województwa w badmintonie i zagrają w finale krajowym.
  • Źródło: II LO
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego najlepsi w województwie
Zwycięskie drużyny z II Liceum Ogólnokształcącego

Droga do tytułu najlepszych badmintonistów w regionie wiodła przez rozgrywki na szczeblu powiatowym. Turniej rozegrany został w hali kędzierzyńskiego liceum 9 listopada. Do zmagań przystąpiły cztery drużyny żeńskie oraz sześć męskich. Gospodarze, którzy wystąpili w składzie: Malwina Gediga, Olimpia Maślanka, Amelia Krząkała, Tomasz Cież, Tymoteusz Cybulski i Maciej Zmarz nie dali szans rywalom, wygrali wszystkie pojedynki i zajęli pierwsze miejsca.

Turniej finałowy wojewódzkiej „Licealiady” w badmintonie tradycyjnie rozegrany został w Głubczycach 15 listopada. Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego tym razem wystąpiła w składzie: Malwina Gediga, Olimpia Maślanka, Amelia Krząkała, Tomasz Cież, Tymoteusz Cybulski oraz Wojciech Budny. Badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla okazali się najlepsi na Opolszczyźnie. Zarówna drużyna damska, jak i męska, w finale pokonały zespoły z Głubczyc i tym samym awansowały do turnieju krajowego, który rozegrany zostanie w Białymstoku. Opiekunem badmintonistów były Marek Słota, a warto dodać, że wszyscy uczniowie „Kopernika” są zawodnikami klubu Beninca UKS Feniks, gdzie ich trenerem jest Krzysztof Maślanka.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WoznyInternetuTreść komentarza: Skoro niepotwierdzonento po co rozsiewacie p,otko?Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:56Źródło komentarza: Niepotwierdzone doniesienia na temat przyszłości kędzierzyńskiego CarrefouraAutor komentarza: Instytut Myśli CiemnogrodzkiejTreść komentarza: a ciebie kiedyś porwała czarna Wołga i jakiś dygnitarz ci pod kopułą gmerał...Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:15Źródło komentarza: Retro pojazdy w centrum uwagi. Rozpoczęcie sezonu miłośników pojazdów zabytkowych. ZDJĘCIAAutor komentarza: GregTreść komentarza: Były LECLERC niszczeje od 2 lat.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 14:59Źródło komentarza: Niepotwierdzone doniesienia na temat przyszłości kędzierzyńskiego CarrefouraAutor komentarza: 60Treść komentarza: Podobna sytuacja była w przypadku pożarów; wysypiska i przy ul. Stalmacha. Dymy było widać z odl. ok 100,0 km, żadnej informacji co się pali, kierunku wiatru, w radiu muzyka disco-polo. Radni to przemilczeli ?Data dodania komentarza: 29.04.2026, 12:35Źródło komentarza: Zanieczyszczenie wody na osiedlu Blachownia. Radni pytali o procedury i opóźnioną informacjęAutor komentarza: Joanna MaciagTreść komentarza: W I LO w Koźlu impreza trwałą ponad 4 godziny, prawie do 21szej od 16:30. Brak szacunku dla rodziców. Rodzice stali na korytarzu bo nie było miejsca dla auli.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 11:00Źródło komentarza: Maturzyści pożegnali szkolne mury. Przed nimi egzaminy i spełnianie marzeń. ZDJĘCIAAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Szkoda, że na takich zlotach 90% aut to niemieckie złomy - Golfy 3, Audiki 80, Mercedesy W124 i inne nudne do porzygu wozidła. Ale 2CV i Mini fajne. Dobrze widzę w tle na jednym zdjęciu Fiata Dino? Toż to rarytas nie z tej ziemi!Data dodania komentarza: 29.04.2026, 10:32Źródło komentarza: Retro pojazdy w centrum uwagi. Rozpoczęcie sezonu miłośników pojazdów zabytkowych. ZDJĘCIA
pochmurnie

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna