czwartek, 9 maja 2024 15:22

Młoda badmintonistka MMKS-u imponuje osiągnięciami i ma kolejny medal!

W ubiegłym roku badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle w różnych turniejach zdobyli ponad 120 medali. Rekordzistką okazała się Oliwa Szczerska, która ma już pierwszy krążek w tym sezonie.
  • Źródło: MMKS
Za Oliwią rok znakomitych startów, a kolejne sukcesy przed nią

Z tego okazałego dorobku aż 32 krążki wywalczyła tylko jedna zawodniczka. Oliwia Szczerska ma dopiero 11 lat, ale swoimi umiejętnościami i pasją do badmintona już zdobyła uznanie sportowego środowiska. W minionym sezonie jej łupem padło 18 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych medali.

Pod ogromnym wrażeniem sukcesów Oliwii była prezydent miasta Sabina Nowosielska, która spotkała się z zawodniczką i jej trenerem, aby podsumować rok startów i życzyć sukcesów w kolejnym.

Utalentowana badmintonistka, jak zauważa jej szkoleniowiec Tomasz Zioło, ma naturalny talent, ale także nieposkromioną chęć doskonalenia swoich umiejętności.

Jednym z ważniejszych osiągnięć minionego sezonu dla Oliwii było zajęcie dziewiątego miejsca na mistrzostwach Polski, podczas których grała z rywalkami starszymi o dwa lata. Wśród swoich rówieśników jest bezkonkurencyjna. Reprezentantka Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego w 2023 roku zdobyła złote, srebrne i brązowe medale podczas międzynarodowych turniejów. Wielokrotnie stawała na podium podczas zawodów w Niemczech, Chorwacji, Estonii, Słowenii, Czechach i Finlandii, grając w rozgrywkach indywidualnych, deblowych i mikstach.

Wiedzie się również innym, młodym badmintonistom z tej sekcji MMKS-u. Startując w 2023 roku w różnych zawodach wyróżnił się Kristoph Paczuła (kategoria U-13), który zdobył 19 medali. Karol Krzych (U-19) 15 razy stawał na podium. Osiem krążków w U-9 padło łupem Wiktora Kiebzaka. Siedem medali zawisło na szyi Jacka Matuli (U-17). Z kolei Nika Laszkowska (U-15) sięgnęła po trzy trofea. Trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!

Nowy rok startów Oliwia rozpoczęła od brązowego medalu, który wywalczyła w grze deblowej podczas otwartych Grand Prix U-13 i U-17 w Suchedniowie. Zawodniczka MMKS-u w singlu dotarał do ćwierćfinału, a w grze podwójnej, wspólnie z Niną Wierzban z Krakowa, wywalczyła trzecią pozycję. MMKS w Suchedniowie reprezentowali jeszcze Patrycja Wszołek i Natalia Paras.Otwarte Grand Prix U13 i U17