poniedziałek, 20 maja 2024 03:24

Juniorzy ZAKSY zagrają w ćwierćfinałach mistrzostw Polski

Akademia Siatkówki ZAKSA wygrała rozgrywki juniorów na Opolszczyźnie. Teraz drużyna z Kędzierzyna-Koźla wystąpi w ćwierćfinale mistrzostw Polski.
Mistrzowie województwa z Kędzierzyna-Koźla w kategorii juniorów

Źródło: Akademia Siatkówki Dembończyk/Wójtowicz

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla w rozgrywkach ligowych na Opolszczyźnie nie mieli równych sobie. ZAKSA w sezonie zasadniczym odniosła komplet dziesięciu zwycięstw, a jedyny punkt straciła w Strzelcach Opolskich, ogrywając po tie-breaku miejscowy AS Kronospan. Zgodnie z regulamin Opolskiego Związku Piłki Siatkowej cztery najlepsze zespoły zmierzyły się ponownie w turnieju finałowym. Ten rozegrany został w kędzierzyńskiej hali „Śródmieście”.

Podopieczni Rolanda Dembończyka i Grzegorza Wójtowicz w pierwszym meczu pokonali KKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:18, 25:21, 25:14), a następnie ograli AS Kronospan Strzelce Opolskie 3:0 (25:20, 25:21, 25:17). W pojedynku o złoty medal nasza Akademia Siatkówki zmierzyła się z ekipą Tauron Akademia Siatkówki Stal Nysa, która również odniosła dwa zwycięstwa. Kędzierzynianie zwyciężyli 3:1 (25:11, 23:25, 25:22, 25:18) i sięgnęli po tytuł mistrzów województwa. Srebrne medale dla zawodników z Nysy, a brązowe otrzymali siatkarze ze Strzelec Opolskich.

Teraz ZAKSA będzie organizatorem jednego z turniejów ćwierćfinałowych mistrzostw Polski. Odbędzie się on w hali „Śródmieście” przy al. Jana Pawła II w dniach 8-11 lutego. Udział wezmą drużyny: Eco-Team AZS Stoelze Częstochowa, BKS Chemik SM Bydgoszcz, KPS Krasnystaw, UKS Volley Concept Katowice, Pomorska Szkoła Wyższa KaEmKa Starogard Gdański oraz AS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.