piątek, 5 grudnia 2025 10:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wydano bezwzględny zakaz korzystania z domu, w którym pękła ściana

Ściana szczytowa domu w Ortowicach pękła podczas remontu. Na szczęście przebywający wewnątrz ludzie zdołali bezpiecznie opuścić budynek. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek 5 kwietnia.
  • Źródło: KPPSP w Kędzierzynie-Koźlu
Wydano bezwzględny zakaz korzystania z domu, w którym pękła ściana

- O godz. 18:49 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Ortowicach. Do tego zdarzenia dyżurny zadysponował zastępy z JRG-1, JRG-2 (drabina) oraz OSP w Dziergowicach i OSP KSRG w Kotlarni – przekazała Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Po przyjechaniu na miejsce służby ratunkowe ustaliły, że budynek jednorodzinny ma uszkodzoną ścianę i grozi ona zawaleniem. 

- Mieszkańcy opuścili dom przed naszym przybyciem – informuje Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Działania służb polegały na: 

  • zabezpieczeniu miejsca zdarzenia;
  • wyznaczeniu strefy niebezpiecznej oraz oznakowaniu miejsc zagrożonych taśmą ostrzegawczą;
  • przeszukanie budynku w celu potwierdzenia informacji, że w budynku nie znajdują się osoby postronne;
  • zadysponowanie nadzoru budowlanego oraz pogotowia energetycznego;
  • całkowitym odłączeniu zasilania energetycznego (od słupa do budynku) oraz wyniesieniu butli z gazem;
  • monitoringu budynku w celu wykluczenia zmian w położeniu ściany;
  • obserwacji stabilność budynku.
  • ewakuacji niezbędnego mienia z budynku.

Przybyły na miejsce zdarzenia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał bezwzględny zakaz korzystania z budynku. Działania zakończono o godzinie 20:50.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Pan Maruda, niszczyciel dobrej zabawyTreść komentarza: Czekamy na opinię eksperta, Koźlanina. Co Pan sądzi o tej inwestycji?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:57Źródło komentarza: Zmiany na placu zabaw przy ul. Filtrowej. Maluchy mogą już testować nowe urządzeniaAutor komentarza: J GTreść komentarza: Być dentysta to złoty interes chyba ceny usług dentystycznych są przeszacowane i to gruboData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:41Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: LutekTreść komentarza: Wszystko się zmienia, a jednak nic się nie zmienia. Jak po 17:00 na ulicach było pusto, tak jest nadal. Co z tym miastem jest nie tak?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:23Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Zacznijmy od tego że to ma na celu pokazać osoba które interesują się mundurem co to jest i przy okazji dobrze się bawić. Przynajmniej ja tak rozumiem, a że tobie coś się odkleiło i komentujesz to jakimś fermentem to gratulację. Farmazon roku!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:14Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieście
Reklama
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna