środa, 22 lipca 2026 01:34
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama

Awans piłkarzy Chemika do Opolskiej Ligi Młodzików. ZDJĘCIA

Drużyna młodzików Towarzystwa Sportowego Chemik Kędzierzyn-Koźle awansowała do najwyższej ligi rozgrywek w tej kategorii wiekowej.
  • Źródło: TS Chemik
Awans piłkarzy Chemika do Opolskiej Ligi Młodzików. ZDJĘCIA

W minioną sobotę 15 czerwca na stadionie „Kuźniczka” zespół Chemika rozegrał mecz ostatniej kolejki w pierwszej lidze wojewódzkiej młodzików. Rywalem gospodarzy była zajmująca szóste miejsce w tabeli ekipa KS Soccer College Śląsk Łubniany. Piłkarze z Kędzierzyna-Koźla przed tym meczem zajmowali drugą pozycję i aby uzyskać awans musieli wygrać. Presja była spora, bo trzecia w tabeli Akademia Piłkarska z Białej do końca walczyła o fotel wicelidera, a w ostatnim swoim występie pokonała, zajmujący pierwsze miejsce w tabeli, MKS Kluczbork 8:5. Młodzi chemicy nie zmarnowali szansy. Pewnie ograli zespół z Łubnian 6:1 i mogli świętować awans do Opolskiej Ligi Młodzików.

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Mietek Kusiak, Antonina Jaremko, Krzysztof Wach, Matvii Liashenko, Ksawery Badura, Antoni Mucha br, Adam Kruk br, Adam Siemaszko, Igor Mierzwiński, Igor Schindzielorz, Olaf Bierdzio, Dorian Gdowski, Kuba Maciejewski, Wojciech Dziwiński, Dawid Potym, Miłosz Banach, Jakub Pendziałek, Xavier Hiszpański, Dawid Mazur.

- Warto podkreślić, że to drugi awans z rzędu tego rocznika. W rundzie jesiennej ta sama drużyna awansowała do 1. ligi wojewódzkiej, by na wiosnę awansować na najwyższy szczebel rozgrywek - informuje Szymon Jaremko, koordynator grup U-6 do U-13 w TS Chemik.

Zatem w kolejnym sezonie młodzicy z Kędzierzyna-Koźla będą rywalizować z najlepszymi akademiami piłkarskimi w naszym województwie, a ich rywalami będą między innymi młodzi piłkarze Odry Opole, Polonii Nysa, MKS-u Kluczbork czy Rodła Opole.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna