Reklama
poniedziałek, 16 marca 2026 05:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znakomity debiut zawodników z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

Młodzi badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w turnieju dla zawodników niesłyszących.
Znakomity debiut zawodników z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA
Natalia Paras i Oskar Żyra podczas turnieju w Austrii

Źródło: MMKS

Do Linzu w Austrii na imprezę sportowa pod nazwą Deaf-Gehörlosen International Badminton Turnier pojechali zawodnicy Natalia Paras i Oskar Żyra oraz ich trener Tomasz Zioło. Natalka jest uczennicą PSP nr 19 i wicemistrzynią województwa klas 3-4. Natomiast Oskar chodzi do klasy integracyjnej w PSP nr 11 i jest brązowym medalistą klas 3-4 na szczeblu wojewódzkim.

Dzieci trenują badmintona podczas zajęć realizowanych we współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych, a także w grupie integracyjnej, zorganizowanej wspólnie przez Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Efekty takiego systemu treningowego widać było podczas turnieju w Linzu. Młodzi badmintoniści zdecydowanie ograli swoich rywali. Oskar i Natalia wystąpili w kategorii wiekowej U-13 w singla i w grze podwójnej. Chłopcy i dziewczęta startowali razem, również w grach podwójnych. Nasi młodzi badmintoniści odnieśli pełny sukces. Zwyciężczynią turnieju została Natalia Paras, a na drugim miejscu uplasował się Oskar Żyra. Oboje zostali też mistrzami turnieju w grze podwójnej. 

- Pierwsza konfrontacja z rywalami z innych państw i sprawdzenie poziomu wyszkolenia za nami. Mamy zaproszenie na kolejne zawody w Austrii, a za trzy lata nasi zawodnicy będą mieli okazję do startu w Światowych Młodzieżowych Igrzyskach Głuchych w Tajpej - informuje trener Tomasz Zioło. - Dziękujemy za wsparcie w przygotowaniach do zawodów i w wyjeździe urzędowi miasta, MOSiR-owi, firmie WAK Trans oraz rodzicom zawodników - dodaje.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: z LompyTreść komentarza: Ja korzystałam z " basenu". Do ślizgawki była długa kolejka. Jak myśmy się mieścili w tych kilku litrach wody? Wspaniałe wspomnieniaData dodania komentarza: 15.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: Patrycja GasziTreść komentarza: W tych czasach są wodne płacę zabawData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:16Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Ty Niemiec idź do roboty już.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:14Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: MietekTreść komentarza: A co z incydentami kałowymi? Czy już wtedy znano tą tradycję?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: eherrtTreść komentarza: śmierdzi pełowcem na kilometryData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:00Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: mieszkaniec lompyTreść komentarza: Dla starego dziada to był brodzik ale dla dzieci basen pełen atrakcjiData dodania komentarza: 15.03.2026, 16:47Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna