Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 07:39
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Poezja i jazz w "Studni"

Organizowane prze Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu wydarzenie pn. "Poezja i Jazz w listopadzie" odbyło się w miniony czwartek, 14 listopada w oddziale dla młodzieży "Studnia - Otwarta Kultura" przy ul. Poniatowskiego.
Poezja i jazz w "Studni"

To już druga edycja wydarzenia, które łączy muzykę z literaturą. Wśród gości byli m.in.: dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gabrysz, który napisał wiersz o księżycu, Bronisław Piróg również przygotował wiersz o koziołkach, które stoją na kozielskim rynku. Na gitarze akompaniował Grzegorz May, na instrumentach klawiszowych Jarosław Mrożek, a na perkusji Tomasz Borkowski - to studenci i absolwenci akademii muzycznej w Katowicach.

- Na ten wieczór każdy przyniósł przygotowaną przez siebie literaturę. Ulubiony wiersz, albo własną twórczość. I to chyba jest najcenniejsze. Specjalnie na tę okoliczność napisano kilka wierszy i właśnie dziś je usłyszymy - powiedziała dr Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

A oto wiersz autorstwa Tamary Sterkowicz:

„Nad kuchnią myśli me ogarniam,
talentem błysnąć mam pragnienie,
spotkaniem zainspirowana,
malutkie dzieło stworzyć chcę...

O gwiazdach może lub księżycu,
który blaskiem nocnym otula mnie.
A może słońce jesienne
tematem dzieła mego stanie się.

Talenty w sobie szukam wciąż,
książkę napisz, mówią mi.
Pomysłów na to wiele mam
lecz konsekwencji ciągle brak

Ja poetką pragnę być
i słowami bawić się,
uplatać je w wersy cudowne
i warkocz ten z dumą pokazać gdzieś...

Głowa pomysłami zapełnia się,
trzeba je ubrać w wiersz.
Z zadumy wyrywa Jego głos,
Kochanie, a zupka na stole już jest?”

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA Autor komentarza: xD Treść komentarza: Właśnie.. zrobicie dobre spotkanko poznawczo-mordobijne to i Batyr może odruchowo przyjedzie z patronatem :D Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:46 Źródło komentarza: 20 lat temu reaktywowali Chemika. Przypominamy, jak wszystko się zaczęło Autor komentarza: Janush Treść komentarza: I zapraszamy zapie*dalać na nasze premie od 6 rano xd Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:44 Źródło komentarza: Grupa Azoty poprawia wyniki. Kędzierzyn z wyraźnym wzrostem rentowności Autor komentarza: Leszek Treść komentarza: Czarną pszczołą czyli zadrzechnię fioletową, obserwujemy już od kilku lat, na terenie ROD Kuźniczka przy ul. Platanowej oraz w Lenartowicach. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama