Reklama
niedziela, 14 czerwca 2026 22:01
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

TMHL Chemik Kędzierzyn-Koźle doskonale rozpoczął Mistrzostwa Polski Amatorów

Na inaugurację Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie 2025 Dywizji V zespół TMHL Chemik Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonał Watahę 71 II Wrocław 11:0 (4:0, 7:0). Mecz rozegrano dziś (22 lutego) w Skarżysku-Kamiennej.
  • Źródło: TMHL Chemik Kędzierzyn-Koźle
TMHL Chemik Kędzierzyn-Koźle doskonale rozpoczął Mistrzostwa Polski Amatorów

Wataha 71 II Wrocław dostała kolejną lekcję hokeja. TMHL Chemik Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonał drużynę wilków bez straty bramkowej.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli:

1:0 Adam Bersiński 

2:0 Rafał Horoszkiewicz 

3:0 Marek Stochaj 

4:0 Andrzej Baniak 

5:0 Marek Stochaj 

6:0 Jarosław Hydzik 

7:0 Piotr Kowalski 

8:0 Rafał Horoszkiewicz 

9:0 Piotr Kowalski – Jarosław Hydzik

10:0 Wojciech Wysocki – Tadeusz Drabik – Arkadiusz Grzesik 

11:0 Adam Bersiński 

Zawodnikiem meczu Chemika został - Rafał Horoszkiewicz. 

Skład Chemika: Jerzy Kuzian – Andrzej Baniak, Adam Bersiński, Wojciech Czernik, Tadeusz Drabik, Arkadiusz Grzesik, Rafał Horoszkiewicz, Jarosław Hydzik, Tomasz Kaczkowski, Piotr Kowalski, Grzegorz Kulik, Mateusz Kulik, Marek Stochaj, Jerzy Wiśniewski, Wojciech Wysocki.

Jak można przeczytać na klubowym profilu, ciekawostką jest fakt, że założyciele Chemika Kędzierzyn-Koźle po prawie dwóch dekadach wciąż grają razem na lodzie. Jedynymi wychowankami TMHL w czynnej służbie pozostają: Wojciech Czernik i Mateusz Kulik. 

Był rok 2002. W Kędzierzynie-Koźlu istniało jeszcze odkryte lodowisko - Azotor. Dwóch kumpli z II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika postanawia reaktywować hokej w naszym mieście. Nie wiedzieliśmy wtedy dokąd nas ta historia zaprowadzi, a tymczasem przez te ponad dwie dekady bez wsparcia - #NaLodzieBezLodu - Chemik grywał w czeskiej lidze, w ligach polskich i w wielu międzynarodowych turniejach a nawet zagrał w Kanadzie. 

W 2023 roku TMHL Chemik Kędzierzyn-Koźle sięga po tytuł Mistrza Polski 50+ Federacja Amatorskich Drużyn Hokeja.

Na początku naszej historii nie brakowało młodzieży w składzie Chemika, bo kiedy było jeszcze u nas lodowisko mieliśmy gdzie trenować i chętnych było w bród! Dziś tylko dwójka ze zdjęcia pozostała, dwóch którzy nie łapią się do kadry 50+, dwóch którzy zapoczątkowali ten chemiczny cud!

Tymczasem Chemik to jedyna drużyna z tak bogatą historią. W naszym składzie grywali: Czesi, Słowacy, Kanadyjczycy, Kazachowie, Łotysze, Niemcy, Irlandczycy a nawet Japończyk! Nie dowiesz się tego z prasy. Mało kto w Kędzierzynie-Koźlu w ogóle wie, że tu w hokeja dalej gra się…

 



Podziel się
Oceń

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Opolanin Treść komentarza: Super serial. Jak członkowie rodziny walczyli po przeciwnych stronach. Nie możemy przegrać w kolejnej wojnie. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 21:08 Źródło komentarza: Te zdjęcia liczą już sobie przeszło 105 lat. Sprawdź, jakie wydarzenie upamiętniają Autor komentarza: mati Treść komentarza: Dla przypomnienia,wynik plebiscytu w powiecie kozielskim-Polska 25%,Niemcy 75%. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Te zdjęcia liczą już sobie przeszło 105 lat. Sprawdź, jakie wydarzenie upamiętniają Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A druga kasa biletowa wróci ? Kiedyś była. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 16:12 Źródło komentarza: Chcieli jechać pociągiem, pojechali autobusem. Konferencja o Magistrali Podsudeckiej Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: po co to komu niemaja na co kasy wydawac......... Data dodania komentarza: 14.06.2026, 13:12 Źródło komentarza: DW 421 do rozbudowy. Powstanie także obwodnica Błażejowic i Łanów. ZDJĘCIA Autor komentarza: sugeruję Treść komentarza: wracaj do siebie za Bug... Data dodania komentarza: 14.06.2026, 11:11 Źródło komentarza: Te zdjęcia liczą już sobie przeszło 105 lat. Sprawdź, jakie wydarzenie upamiętniają Autor komentarza: INGO Treść komentarza: Ale niemieckie pieniądze z unii europejskiej, to już inna sprawa. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 10:06 Źródło komentarza: Te zdjęcia liczą już sobie przeszło 105 lat. Sprawdź, jakie wydarzenie upamiętniają
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama