Reklama
poniedziałek, 16 marca 2026 03:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mural Piotra Piłki zniknie z kamienicy w Koźlu. Poszukiwane jest nowe miejsce dla dzieła artysty!

Mural, który w styczniu 2024 roku przyozdobił kamienicę na rogu ulic Żeromskiego i Łukasiewicza w Koźlu, wkrótce zniknie a w jego miejscu pojawią się drzwi wejściowe do zabytkowego budynku. Właściciel nieruchomości, która przechodzi gruntowny remont zadeklarował jednak, że przekaże malowidło, jeśli znajdzie się dla niego nowe miejsce.
Mural Piotra Piłki zniknie z kamienicy w Koźlu. Poszukiwane jest nowe miejsce dla dzieła artysty!

Zabytkowa kamienica w Koźlu od maja 2024 roku przechodzi gruntowny remont i z dnia na dzień wygląda coraz piękniej. Prawie kompletnie zostały odnowione fasady budynku. Na skrzydle od strony ulicy Żeromskiego, w miejscu, gdzie zaplanowano drzwi, wciąż widnieje jednak mural wykonany przez Piotra Piłkę.

Autor tego graffiti, znany pod pseudonimem artystycznym Seik, ma na swoim koncie wiele spektakularnych prac, które zdobią przestrzeń miejską Kędzierzyna-Koźla. Malowidło w Koźlu przedstawia kilkuletniego chłopca stojącego na czterokołowym rowerku, który sięga po słuchawkę starego ulicznego telefonu. Zostało ono umieszczone na zabudowanym dyktą wejściu do opustoszałej kamienicy, wzbudzając duże zainteresowanie zarówno przechodniów, jak i internautów.

Jak dowiedzieliśmy się od inwestora, w ciągu najbliższych tygodni dzieło artysty zostanie zdemontowane, a w jego miejscu pojawią się drzwi. 

Jeżeli macie pomysł na nową lokalizację dla pracy Piotra Piłki, dajcie znać w komentarzach do tego postu na Facebooku <KLIK>!

Najbardziej znane murale Seika:
  • „Superdziewczynka” – mural stylizowanej na Supermana dziewczynki, symbolizujący walkę narodu ukraińskiego z rosyjskim najeźdźcą.
  • Pierwszy siatkarski mural w Kędzierzynie-Koźlu – prawdopodobnie pierwszy na świecie mural poświęcony drużynie ZAKSY, namalowany na ścianie PSP nr 11 przy al. Partyzantów 30, gdzie uczył się Kamil Semeniuk – jeden z najbardziej znanych przyjmujących na świecie.
  • Mural z okazji 50-lecia PSP nr 15 – ozdabia boczną ścianę szkoły w Kłodnicy.
  • Mural za halą targową Manhatan – ogromna praca z charakterystycznymi dla Kędzierzyna-Koźla elementami, w tym stojącą w Śródmieściu lokomotywą.
  • Wizerunek Jana Pawła II – malowidło wykonane na ścianie PSP nr 16 w Sławięcicach, której patronem jest polski papież.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Krzysztof 19.03.2025 07:04
A czy to nie ów artysta namalował Mona Lisę przy zjeździe dawnym skrzyżowaniu, a obecnie rondzie w Blachowni nieopodal ICSO? Sfatygowane, ale wciąż istnieje. Ktoś wie kto to namalował? Oczywiście mural, a nie oryginalny obraz mam na myśli.

Juras 18.03.2025 17:25
Ten ukraiński to akurat niewypał. Reszta fajna

Mar8usz 18.03.2025 14:12
Ten co tam domalował Jest j... w łeb Niech sobie przy własnym blok czy dom tak namaluje

z Koźla 17.03.2025 23:04
Może na kozielskim zamku można jakieś murale wykonać? To piastowskie mury, nikt od dawna słowa i nich nie mówi. W całej Polsce odnawiają, u nas wrony tłuką dachówki, menelstwo rozwala cegły. I tyle

Hela 17.03.2025 21:21
A Wacka zostawią czy rozpuszczalnikiem zmyją?

Zenobia 17.03.2025 23:42
Głodnej wacek na myśli. Zboczona.

Juras 18.03.2025 17:38
A który to wacek bo nie ogarniam?

Mucha 17.03.2025 21:19
U Kędziory w oknie dać.

Koneser 17.03.2025 18:36
Wspaniała wiadomość! :) Cieszę się, że Właściciel nieruchomości okazał się być osobą wrażliwą na sztukę i postanowił uratować dzieło naszego kędzierzyńskiego Banksy'iego. Brawo!

Janusz 18.03.2025 11:20
Chciałaś powiedzieć wandala, który zdążył zniszczyć nawet mosty na nowej obwodnicy?

Ziel 22.03.2025 14:22
Widać, że masz Janusz na imię 😅😅

Koźlanin 17.03.2025 18:15
Pięknie maluje więc miasto powinno dać możliwość przyozdobienia np. muru w Kozielskim parku który straszy od wielu lat lub inne miejsce zmieniając się z szarości w wyraz artystyczny....

dD 17.03.2025 16:10
może na czole tego pana

art 17.03.2025 15:26
"Mural Piotra Piłki zniknie z kamienicy w Koźlu. Poszukiwane jest nowe miejsce dla dzieła artysty" Śmietnik.

Rawa 18.03.2025 11:21
No dokładnie. Chłop od czapy i z nudów namalowal cos na płytach osb, a ci chcą pielgrzymki od razu organizować xd

j23 18.03.2025 15:00
Rozumiem, że ty byś lepszy namalował. Aha.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: z LompyTreść komentarza: Ja korzystałam z " basenu". Do ślizgawki była długa kolejka. Jak myśmy się mieścili w tych kilku litrach wody? Wspaniałe wspomnieniaData dodania komentarza: 15.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: Patrycja GasziTreść komentarza: W tych czasach są wodne płacę zabawData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:16Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Ty Niemiec idź do roboty już.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:14Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: MietekTreść komentarza: A co z incydentami kałowymi? Czy już wtedy znano tą tradycję?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: eherrtTreść komentarza: śmierdzi pełowcem na kilometryData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:00Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: mieszkaniec lompyTreść komentarza: Dla starego dziada to był brodzik ale dla dzieci basen pełen atrakcjiData dodania komentarza: 15.03.2026, 16:47Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna