piątek, 26 czerwca 2026 06:49
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wierni byli w szoku! Święty na obrazie w kościele miał twarz księdza

W jednej z parafii pod Kędzierzynem-Koźlem 25 maja doszło do niecodziennego wydarzenia. Podczas uroczystego odsłonięcia nowego obrazu św. Michała Archanioła, wierni zauważyli, że twarz anioła przypomina oblicze ich księdza.
Wierni byli w szoku! Święty na obrazie w kościele miał twarz księdza

Obraz, został zamówiony przez duchownego jako prezent dla parafii, został namalowany przez jego przyjaciela. Zawisł na ścianie za ołtarzem głównym kościoła. Ksiądz wyjaśnił, że artysta wykorzystał jego twarz jako model, co dla niego samego było zaskoczeniem i wprawiło w zakłopotanie. Podkreślił, że intencją było ukazanie, że każdy może odnaleźć się w postaci świętego. Jednakże, po uwagach kilku parafianek, które uznały obraz za niestosowny, duchowny zdecydował o jego usunięciu z kościoła. Ksiądz zapowiedział również, że przeprosi podczas niedzielnej mszy wiernych za zaistniałą sytuację, a obraz już zabrał ze świątyni. Podkreślił, że nie chciał wywoływać kontrowersji, a jego celem było obdarowanie parafii wyjątkowym dziełem.

Obraz miał być - według księdza - wierną kopią dzieła autorstwa Henryka Rosena, namalowanego około 50 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Duchowny tłumaczy, że malarz wzorował się na klasycznym obrazie, a podobieństwo do jego twarzy wynika jedynie z użycia współczesnego modela, co jest - jak podkreśla - praktyką znaną w historii sztuki sakralnej. - Prezent nie został przyjęty, więc zostanie zdjęty - żartuje duchowny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

btc 04.06.2025 16:05
podkrążone oczy mają pijacy :-)

Bolek, Lolek poszedl do sklepu 03.06.2025 10:43
Majsterstück! :D

Dorota 02.06.2025 22:35
publiczni służący czyli np: policjantki i policjanci powinni uklęknąć i pomodlić się

gregor 02.06.2025 17:56
Jeden i drugi obraz słaby

Ola 01.06.2025 20:02
Musiał chłop jakoś wybrnąć, bo przecież widział wcześniej , co mu namalowano. Ale ostatecznie zrobił to, co należało i uszanował wolę parafian, co przecież nie zawsze się zdarza.

Bamżur 01.06.2025 19:10
Dopiero ca nam w parafii księdza za pedofilstwo zamknęli, a teraz nowy to Picasso...

Marek 04.06.2025 13:13
Żal mi cię człowieku

Norbert 01.06.2025 18:48
5 Księga Mojżeszowa 27:15 Przeklęty człowiek, który wykona wyrzeźbiony lub odlewany posąg – obrzydliwość dla PANA, dzieło rąk rzemieślnika, i postawi w ukrytym miejscu. A cały lud odpowie: Amen.

Norbert 01.06.2025 18:46
Wszystkie te bałwochwalcze obrazy niech zdejmują włącz nie tymi rzeźbami List św . Pawła do Rzymian , rozdział 1 , wersety 21 , 22 , 23 , 25 " Dlatego że poznawszy Boga , nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia , lecz znikczemnieli w myślach swoich , a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności . Mienili się mądrymi , a stali się głupi . I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka , a nawet ptaki , czworonożne zwierzęta i płazy ; Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć , i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy , który jest błogosławiony na wieki . Amen . " Izajasza 46, 5-7 Bóg niezrównany 5 Komu Mnie podobnym i równym uczynicie? Z kim Mnie zestawicie, jakoby z podobnym? 6 Wyrzucają złoto z sakiewki i ważą srebro na wadze. Opłacają złotnika, żeby ulał bożka, którego potem czczą, padając nawet na twarz. 7 Podnoszą go na barki, dźwigają, potem go umieszczają na podstawie. I stoi, z miejsca swego się nie ruszy. Wołają do niego, on nie odpowiada, nie wybawi nikogo z ucisku.

piekło 01.06.2025 16:28
Tym księżom to odbija . A wszystko by wyłudzić kasę. Darmozjad.

Marek 04.06.2025 13:15
Żal mi cię bo napewno nie dałeś grosza na kościół

Szaman 01.06.2025 14:31
A co to kogo obchodzi co oni w parafii sobie robią? To sprawa parafian, a nie ogólnopolska. Też jest się nad czym rozwodzić. Może proboszcz chciał dobrze wyszło chu... . Nie zaakceptowali parafianie, to wypad z kościoła z tym obrazkiem i tyle w temacie. Kościół nie jest księdza tylko parafian. Sami powinni, to załatwić, jak im nie pasi, ale oczywiście taki temat zastępczy o kościele super zajmujący... Gdybyśmy my Polacy mieli tylko takie problemy, jak ten, to byłoby super. Kraj tonie w lewackim gównie, a wy podniecacie się bohomazami w jakiejś parafii...

Oj nie! 01.06.2025 13:50
Totalna szmira i kicz!

ks. Sebastian 30.05.2025 23:31
Nóżki ma bardzo zgrabne, żeby tak jeszcze tej pelerynki odsłonił...

Massi 28.05.2025 23:42
Niech se malują bohomazy jakie chcą. I tak tam przychodzą już głównie dinozaury.

xyz 28.05.2025 22:03
Proszę o sprostowanie. To nie jest proboszcz tylko administrator parafii. Pozdrawiam

Orzeszko 28.05.2025 20:58
Nie przejmujta się ludziska. To tak jak tektura z Małyszem na poczcie. Tanie kredyty itp., itd. Będzieta paczeć na obraz i rzucać do koszyczka lepsze banknoty. Zaprawdę powiadam wam.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: sierota po PiS Treść komentarza: Dokładnie! W Rosji też już zakazano wszelkich napisów po angielsku. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 23:14 Źródło komentarza: Chleb przez całą dobę i taniej niż w sklepie. Na osiedlu Kuźniczka rusza chlebomat Autor komentarza: diana Treść komentarza: Super Data dodania komentarza: 25.06.2026, 23:05 Źródło komentarza: Chleb przez całą dobę i taniej niż w sklepie. Na osiedlu Kuźniczka rusza chlebomat Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czas zrobić ukrbandernazi porządek. Są roszczeniowi, chamscy i nie przestrzegają zasad gościnności... Prezydent Nawrocki dobrze zrobił lecz nie rozumiem dalszego wspierania tej ... Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:16 Źródło komentarza: Pijany Ukrainiec z Reńskiej Wsi jechał slalomem po DK45. Po pościgu zatrzymali go inni kierowcy Autor komentarza: tw Treść komentarza: chwała matce narodu korea północna to pikuś Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:16 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium dla prezydent Sabiny Nowosielskiej. Radni byli jednomyślni Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ewidentnie mają awarie a twierdzą że to normalka.... Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:11 Źródło komentarza: Nad Zdzieszowicami ponownie pojawiły się kłęby czarnego dymu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Kurcze to ich obowiązek... Więc nie rozumiem takiej ekscytacji... To może pogratulować lekarzowi który akurat nie wziął w łapę ? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:09 Źródło komentarza: List pełen uznania trafił do komendantki. Funkcjonariusze drogówki zasłużyli na pochwałę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna