piątek, 5 grudnia 2025 07:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wielki sukces uczennic z Kędzierzyna-Koźla w ogólnopolskim finale „Potyczek Prawnych”. ZDJECIA

W środę w Akademii Humanitas w Sosnowcu odbył się ogólnopolski finał konkursu „Potyczki Prawne 2025” – jednej z najbardziej prestiżowych inicjatyw edukacyjnych promujących wiedzę prawniczą wśród młodzieży.
  • Źródło: II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
Wielki sukces uczennic z Kędzierzyna-Koźla w ogólnopolskim finale „Potyczek Prawnych”. ZDJECIA
Na zdjęciu od lewej: Michalina Kossakowska, Zuzanna Zachłód, Zuzanna Kurek

W rywalizacji wzięły udział trzy najlepsze drużyny z całej Polski - zwycięzcy etapów wojewódzkich. Województwo opolskie reprezentowały uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu: Zuzanna Zachłód (kl. II d), Michalina Kossakowska (kl. III d) oraz Zuzanna Kurek (kl. II d). Dziewczęta wywalczyły II miejsce w kraju, pokonując drużynę z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Dąbrowie Górniczej i ustępując reprezentacji II LO im. A. Mickiewicza z Gdyni.

Konkurs opierał się na symulacjach rozpraw sądowych, argumentacji prawniczej oraz umiejętnościach krasomówczych, ocenianych przez profesjonalne jury - w tym sędziów, adwokatów i przedstawicieli środowisk akademickich. Uczennice musiały wykazać się nie tylko znajomością prawa, ale także refleksem, umiejętnością retoryki i opanowaniem emocji.

Jurorzy podkreślili wysoki poziom merytoryczny uczestników oraz ogromne zaangażowanie drużyn.

Za pomoc merytoryczną w przygotowaniach do potyczek serdecznie dziękujemy mec. Aleksandrze Ptak-Kurek, mec. Andrzejowi Sieradzkiemu oraz mecenasom Michałowi i Małgorzacie Pokrywka. Dziękujemy również wszystkim Sędziom Sądu Okręgowego w Opolu za cenne uwagi i konstruktywną krytykę, która pomogła nam w przygotowaniu do etapu ogólnopolskiego. Drużynie towarzyszyły koordynatorka potyczek w województwie opolskim i opiekunka zespołu Marzanna Gądek-Radwanowska oraz koordynatorka edukacji prawnej w Sądzie Okręgowym w Opolu – Aneta Rempalska. Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorów konkursu, w szczególności pana Michała Szwestki – pomysłodawcy przedsięwzięcia, a także Akademii Humanitas za stworzenie doskonałej atmosfery podczas finału - informuje II Liceum Ogólnokształcące z Kędzierzyna-Koźla.

Konkurs „Potyczki Prawne” od lat rozwija w młodych ludziach zainteresowanie prawem i umiejętności publicznego występowania. Inicjatorem wydarzenia jest Michał Szwestka, a partnerem merytorycznym - Akademia Humanitas, która po raz kolejny stworzyła profesjonalne i przyjazne warunki do rywalizacji.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ik 29.05.2025 16:54
To nie przedmiot szkolny. Więc korepetycje ? Nauka pod czyimś okiem?

Mieszaniec KK 29.05.2025 13:37
Będą z nich ludzie.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieścieAutor komentarza: Ob. SerwatorTreść komentarza: Jedna z klinik stomatologicznych. Normalnie trudno się domyślić jaka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 16:33Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Piszecie o Świętym Mikołaju, a na zdjęciu Hałabała...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:59Źródło komentarza: Napisz list do św. Mikołaja. Zapraszamy do udziału w naszej corocznej akcjiAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co znów szukają do przeszkolenia mięsa armatniego by z czasem zostali wysłani i ginęli za banderland ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:51Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: 66979Treść komentarza: a czemu do Gliwic są tylko 4 pociągi w ciągu doby, a do breslau 20 ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:04Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociągu
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna