Reklama
piątek, 30 stycznia 2026 00:18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Nie miałem z kim go zostawić”. Pies czekał w upale, właściciel relaksował się w saunie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu interweniowali w sprawie psa zamkniętego w pojeździe przy ul. Mostowej. Na miejscu ustalono, że właściciel pozostawił zwierzę w nagrzanym samochodzie, sam natomiast udał się do sauny. Tłumaczył, że nie miał z kim zostawić pupila. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.
  • Źródło: Policja
„Nie miałem z kim go zostawić”. Pies czekał w upale, właściciel relaksował się w saunie
Zdj. ilustracyjne

W ostatnim czasie Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu zostali wezwani na interwencję przy ul. Mostowej. Zgłoszenie dotyczyło psa pozostawionego w zamkniętym samochodzie na parkingu basenu. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce i potwierdzili treść zgłoszenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że  właściciel pozostawionego zwierzęcia mógł przebywać na terenie basenu.

Obsługa basenu próbowała przez radiowęzeł odnaleźć właściciela samochodu, jednak bezskutecznie. Dopiero po chwili na parkingu pojawił się 53-letni mężczyzna, który potwierdził, że pies należy do niego. Jak wyjaśnił, poszedł do sauny i psa pozostawił w samochodzie, gdyż nie miał z kim go zostawić, ponieważ jego żona była w pracy.

Pozostawienie zwierzęcia w zamkniętym samochodzie, szczególnie w upalne dni, może prowadzić do jego poważnego cierpienia, a nawet śmierci. Nawet kilka minut w nagrzanym pojeździe stanowi śmiertelne zagrożenie. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, każdy, kto dopuszcza się znęcania nad zwierzęciem, podlega karze do 3 lat więzienia. W przypadku, gdy dochodzi do szczególnego okrucieństwa – kara może wzrosnąć nawet do 5 lat.

Policja apeluje do właścicieli czworonogów o odpowiedzialność i zdrowy rozsądek. Zwierzę to nie przedmiot – to istota czująca, która w pełni zależy od człowieka.

W przypadku zauważenia zwierzęcia zamkniętego w aucie w niebezpiecznych warunkach – nie zwlekaj. Zadzwoń na numer alarmowy 112.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kaowiec 10.06.2025 22:39
Dawno nie było incydentu.

sierota po PiS 10.06.2025 12:22
Obaj w saunie z tym, że pies prawdopodobnie nie wyraził na to zgody.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KasiaTreść komentarza: To niech się wykupi od śmierci, diabeł niech pomoże on już tak przy jej łóżku ogonem trzepieData dodania komentarza: 29.01.2026, 21:49Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: MTreść komentarza: Telefonu nikt nie odbiera. Niezły kit. Tylko kasę pewnie wzięliData dodania komentarza: 29.01.2026, 18:30Źródło komentarza: Jeździeckie warsztaty zimowe w siodle 2026. Udział jest bezpłatny!Autor komentarza: JaTreść komentarza: Brawo prokuratura kędzierzyn koźle!!!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:45Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Nie każdy miał czas i możliwość być na owym spotkaniu... Dlatego proponuje by U.M. zorganizował ankietę z mądrymi pytaniami w tym z możliwością napisania własnego wniosku do władz i służb... Ankieta powinna być dostępna dla wszystkich mieszkańców by każdy mógł się wypowiedzieć. Po czym analizę i wnioski upublicznić. Następnie wdrożyć w życie owe zmiany.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: A czy tylko dla mnie ? Co ciebie to nie interesuje ignorancie ? To ludzie powinni się tym interesować i po co te durne złośliwości ? Tylko pokazujesz swą wredność i złośliwość społeczną....Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:09Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: RajmundTreść komentarza: W środku na zdjęciu z mandoliną Renata Poguntke panieńskie Janocha moja ciociaData dodania komentarza: 29.01.2026, 13:26Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIA
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama