piątek, 5 grudnia 2025 06:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Swojskie specjały przyjadą do Kędzierzyna-Koźla. Będzie można zaopatrzyć się w zdrową żywność!

Zapach świeżo upieczonych ciast, aromat kiszonych warzyw, smaczne sery, wędliny oraz miód, który lśni w słońcu niczym złoto – tak w najbliższy czwartek, 18 września, będzie wyglądał parking przed kinem Chemik w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Źródło: Promocja
Swojskie specjały przyjadą do Kędzierzyna-Koźla. Będzie można zaopatrzyć się w zdrową żywność!

Od godziny 14:00 do 17:00 mieszkańcy i goście miasta spotkają się na kolejnej odsłonie „Straganka/Straganka” → poprawnie: „Straganek”, cyklicznego bazarku ze zdrowymi produktami od regionalnych producentów.

To wydarzenie, które od wielu miesięcy, co dwa tygodnie, gromadzi miłośników zdrowej i swojskiej żywności. Na kilku stoiskach znajdziemy m.in. sery rzemieślnicze, jajka z wolnego wybiegu, pachnące wędliny wędzone naturalnym sposobem, a także świeże warzywa prosto od gospodarza i kiszonki przygotowywane według sprawdzonych, naturalnych receptur. Nie zabraknie też domowych, słodkich przysmaków.

„Straganek” to także bezpośrednie spotkanie z ludźmi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy i o tym, jak powstają ich produkty. Każde stoisko to historia – o pasji, tradycji i naturalnych recepturach.

Gdzie i kiedy

  • Miejsce: plac obok Kina Chemik w Kędzierzynie-Koźlu
  • Termin: czwartek, 18 września
  • Godziny: 14:00–17:00
    Wydarzenie ma charakter cykliczny i cieszy się popularnością wśród mieszkańców - to nie tylko zakupy, ale też okazja do rozmów z producentami o pochodzeniu żywności i tradycyjnych recepturach.

Organizatorzy zachęcają lokalnych wytwórców do udziału w kolejnych edycjach „Straganka”. Zgłoszenia i szczegóły pod numerem 537 001 968.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieścieAutor komentarza: Ob. SerwatorTreść komentarza: Jedna z klinik stomatologicznych. Normalnie trudno się domyślić jaka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 16:33Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Piszecie o Świętym Mikołaju, a na zdjęciu Hałabała...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:59Źródło komentarza: Napisz list do św. Mikołaja. Zapraszamy do udziału w naszej corocznej akcjiAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co znów szukają do przeszkolenia mięsa armatniego by z czasem zostali wysłani i ginęli za banderland ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:51Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: 66979Treść komentarza: a czemu do Gliwic są tylko 4 pociągi w ciągu doby, a do breslau 20 ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:04Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociągu
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama