Reklama
poniedziałek, 16 marca 2026 06:58
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kto jeszcze pamięta moment wyburzania tego budynku w Kędzierzynie?

„Aleja Jana Pawła II (dawniej ulica Świerczewskiego - moment wyburzania domu na skrzyżowaniu z ulicą Karola Miarki)”. Tak opisano poniższe archiwalne zdjęcie na stronie k-k.pl skąd pochodzi. Temat „odkurzył” kanał historyczny Bunker King.
Kto jeszcze pamięta moment wyburzania tego budynku w Kędzierzynie?

Warto odwiedzić stronę k-k.pl, bo można tam znaleźć ciekawe materiały archiwalne związane z Kędzierzynem-Koźlem. Na zdjęciu archiwalnym po prawej stronie wyburzanego budynku widać również drugi budynek, a właściwie tylko jego dach.

Poniżej zamieszczamy archiwalne zdjęcie z lotu ptaka, pochodzące z wyżej wymienionej strony. Na zdjęciu tym wyburzany budynek zaznaczony jest czerwoną strzałką.

Interesujące jest również to, że wyburzany budynek różni się nieco frontem od tego na zdjęciu z lotu ptaka i być może był przebudowywany. Jeden z internautów (pan Piotr) pamięta to wydarzenie. 

- O ile mnie pamięć nie myli to był 1977 rok. Większość tego budynku zostało rozebrane cegła po cegle nie tak jak stara hala sportowa, która była vis a vis a którą wysadzono. Kiedyś na parterze był sklep rybny – napisał pan Piotr. 

Na poniższym filmiku porównacie jak to miejsce wyglądało niegdyś, a jak wygląda obecnie. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

barded 02.11.2025 13:05
W tym budynku mieścił się Ośrodek Zdrowia i tzw. DIM -Dyrekcja Inwestycji Miejskich , jak również Sklep Rybny ...No cóz - kawałek historii

Mieszkanka K-k 28.10.2025 08:09
Drugi budynek , gdzie widać dach był usługowy . Napewno był tam skup makulatury i butelek . Lata 70- te .

Mieszkanka K-k 27.10.2025 17:32
Fotograf robił zdjęcie z wiaduktu PKP dawnej peron 5 . Widać funkcjonariusza SOK .

Mieszkanka K-k 27.10.2025 05:10
Ten budynek napewno stał jeszcze 01 10 1979 rok , mieścił się tam urząd pracy .

Gerhard Berger 23.10.2025 09:53
Pamiętam ten dom, mieszkałem w nim do 1945r.

Adaś łuszczyszyn 21.10.2025 15:47
Ja też pamiętam miałem roczek i tam stało tyle ludzi jeden pan miał aparat ja to wszystko dobrze pamiętam 🤣🤣🤣

ag 21.10.2025 10:26
pamiętam miałem 4lata jak wyburzali wracaliśmy z miasta z rodzicami a po drugiej stronie był sklep

OKKK 21.10.2025 15:33
Ta na pewno pamiętasz, a ja miałem 2 lata i do dziś słyszę ten hałas :-)

Beata 21.10.2025 05:47
Była też na dole sklep mięsny

Julian 21.10.2025 15:09
Dokładnie,jako kilkulatek stałem w kolejce za mięsem,a na przeciwko była składnica harcerska

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: z LompyTreść komentarza: Ja korzystałam z " basenu". Do ślizgawki była długa kolejka. Jak myśmy się mieścili w tych kilku litrach wody? Wspaniałe wspomnieniaData dodania komentarza: 15.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: Patrycja GasziTreść komentarza: W tych czasach są wodne płacę zabawData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:16Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Ty Niemiec idź do roboty już.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:14Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: MietekTreść komentarza: A co z incydentami kałowymi? Czy już wtedy znano tą tradycję?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: eherrtTreść komentarza: śmierdzi pełowcem na kilometryData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:00Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: mieszkaniec lompyTreść komentarza: Dla starego dziada to był brodzik ale dla dzieci basen pełen atrakcjiData dodania komentarza: 15.03.2026, 16:47Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna