W czwartek, 11 grudnia, plac przed kinem „Chemik” przy alei Jana Pawła II 27 zamieni się w pachnący regionalnymi smakami bazarek.
„Świąteczny Straganek” będzie czynny od godziny 14.00 do 17.00. To ostatnia w tym roku szansa, by zaopatrzyć się w swojskie wyroby prosto od producentów. Kolejna edycja wydarzenia planowana jest na początek lutego 2026 r.
Straganek to nie tylko handel pod chmurką, ale także spotkanie z lokalnymi smakami i ludźmi, którzy w swoje wyroby wkładają serce, czas i szacunek do tradycji.
Na stoiskach pojawią się między innymi:
- świeże warzywa z okolicznych gospodarstw,
- miody z lokalnych pasiek,
- domowe wypieki przywodzące na myśl kuchnię naszych babć,
- ryby wędzone na drewnie bukowym,
- tradycyjne wędliny,
- rzemieślnicze sery, kiszonki i przetwory,
- aromatyczne zupy, konfitury i dżemy,
- jajka z wolnego wybiegu.
Organizatorzy podkreślają, że siła Straganka tkwi w bezpośrednim kontakcie z wytwórcami. Sprzedawcy chętnie opowiadają o swojej pracy, metodach produkcji, rodzinnych recepturach i pochodzeniu składników. Taka atmosfera jest nie do odtworzenia w dużych sklepach – mieszkańcy coraz częściej to doceniają, wracając po konkretne produkty do tych samych wystawców.
Gdzie i kiedy
- Miejsce: plac obok Kina Chemik w Kędzierzynie-Koźlu
- Termin: czwartek, 11 września
- Godziny: 14:00–17:00
Organizatorzy zachęcają lokalnych wytwórców do udziału w przyszłorocznych edycjach „Straganka”. Zgłoszenia i szczegóły pod numerem 537 001 968.

















Napisz komentarz
Komentarze