Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 21:05
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koncert pieśni patriotycznych z projekcją o Żołnierzach Niezłomnych

Muzyka, historia i wspólna pamięć – tak wyglądało spotkanie z Pawłem Piekarczykiem w Kędzierzynie-Koźlu, podczas którego pieśni patriotyczne przeplatały się z projekcjami materiałów o Żołnierzach Niezłomnych, poruszając publiczność i skłaniając do refleksji.
  • Źródło: Klub Gazety Polskiej Kędzierzyn-Koźle
Koncert pieśni patriotycznych z projekcją o Żołnierzach Niezłomnych
Spotkanie z Pawłem Piekarczykiem w Kędzierzynie-Koźlu

W Domu Kultury "Chemik" odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Pawła Piekarczyka. Wydarzenie, zorganizowane przez Klub Gazety Polskiej z Kędzierzyna-Koźla, połączono z projekcją pokazów historycznych nawiązujących do losów Żołnierzy Niezłomnych. Takie zestawienie muzyki i obrazu sprawiło, że wieczór miał nie tylko artystyczny, lecz także wyraźnie upamiętniający charakter. Nastrojowe wykonania utworów, przeplatane materiałami historycznymi, budowały opowieść o powojennym podziemiu niepodległościowym. Publiczność wspólnie oddała hołd bohaterom, a sala Galerii Sztuk Wszelakich długo pozostawała w klimacie zadumy i poruszenia.

Paweł Piekarczyk to muzyk, pieśniarz i autor tekstów, znany przede wszystkim z wykonywania pieśni o tematyce patriotycznej i historycznej. Urodził się w 1967 roku w Warszawie. Jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Warszawskim, a muzycznej drogi uczył się samodzielnie. Karierę rozpoczął w latach 80. XX wieku, współpracując m.in. z Leszkiem Czajkowskim przy programie „Śpiewnik oszołoma”. W swojej twórczości Piekarczyk podejmuje przede wszystkim tematy związane z polską historią – od losów Żołnierzy Wyklętych, przez stan wojenny, aż po refleksje nad współczesnością. Jego piosenki, często osadzone w kontekście dziejów Polski, przez lata zdobyły dużą popularność w kręgach środowisk patriotycznych. W 2017 roku prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przywracania pamięci o ofiarach zbrodni systemów totalitarnych”. Odznaczenie zwrócił w styczniu 2018 roku, protestując przeciwko odwołaniu Antoniego Macierewicza ze stanowiska ministra obrony narodowej. W 2025 roku wszedł w skład komitetu wspierającego kandydaturę Karola Nawrockiego na urząd prezydenta RP.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że zainteresowanie spotkaniem było bardzo duże, a licznie zgromadzeni mieszkańcy pokazali, jak ważna jest w lokalnej społeczności pamięć o historii i tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jakiś zlot pożeraczy bigosu i kapusty to 24.02.2026 13:04
musiało tam walić, duchota jakaś taka była.

Koźlanin 22.02.2026 19:57
To tak dla tych którzy nadal są zaślepieni po kursach ideologicznych KałO & PiS. Artykuł 107 ustawy 1 o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa była spec ustawa teraz już nie decyzją prezydenta. To jest odpowiedź Nawrockiego na rzekome ustanie pomocy ukraińcom... A pomoc teraz będzie dopiero płynęła na Nasz Polaków koszt. Macie swój patriotyzm...

Koźlanin ma łeb do interesów 23.02.2026 16:34
Za trzymanie ruskiego ścierwa jak najdalej od nas, może iść z naszych podatków ile się da. To, że z nimi wódkę chlałeś za PRLu w jednostce, to nie znaczy, że teraz mamy opuścić napadnięty kraj.

Koźlanin 25.02.2026 00:35
To spieprzaj z Polski tam zdradziecka gnido !

Andrzej 20.02.2026 19:10
To cieszy, że przyszło tyle tysięcy osób. To ważne, dla środowiska.

Koźlanin 20.02.2026 17:04
Żołnierze niezłomni wymysł rzekomych bohaterów przez sekty KałO&PiS. Kpina.

Komar czyli moplik 20.02.2026 22:03
ORMO ZOMO PZPR to twoj wzor 😂

Koźlanin 23.02.2026 17:02
Tak, a ty pewnie wierny jesteś KałO&PiS żydosatwu, jankesom, niemrom i banderlandowi... kopruchu

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: Znowu jakaś ruchawka na forum publicznym a sprawa jest prosta: Na grzebanie w ziemi w celu poszukiwania zabytków musisz mieć zgodę konserwatora zabytków i właściciela terenu. Wszystko, co tam znajdziesz jest własnością Państwa Polskiego i trzeba to oddać, kto tego nie rozumie są na to paragrafy, procedury i instytucje, które to mają odzyskać od złodziei a nie jakieś publikacje prasowe. Wyjątkiem bezpozwoleniowego ganiania z wykrywaczem metali są poszukiwania na publicznych plażach, poszukiwania meteorytów oraz poszukiwania rzeczy zagubionych. Jak spotkasz typa z wykrywaczem, gdziekolwiek, a on ci powie, że szuka zgubionej ślubnej obrączki, zgubionej części z kombajnu zbożowego albo meteorytów, obejrzyj go dokładnie, czy on nie jest ubrudzony ziemią i rozejrzyj się po okolicy, czy gdzieś w krzakach nie ma zakamuflowanej łopaty oraz czy w pobliżu nie ma dziur w ziemi – zasypanych lub nie. Jeżeli tak, od razu dzwoń na Policję. W necie jest co najmniej dwóch kopaczy o statusie już branżowych celebrytów, mają ksywki Odyn i Saper i oni dawno temu zrozumieli, a przynajmniej od czasu kiedy tych z wykrywaczami metali ustawowo ukrócili, że więcej legalnej kasy zgarną z reklamy i handlu wykrywaczami metalu oraz z reklam wyświetlanych na ich filmikach publikowanych w sieci, niż na tym co wykopią. Z niektórych komentarzy do tamtych filmów, i nie tylko tamtych, można wywnioskować, że istnieje jakaś „szara strefa” kopaczy, którzy bokiem przemycają informacje typu „jak znajdziesz, nie zgłaszaj, bo to i tak nie znajdzie się w muzeum, tylko na jakiejś aukcji”. Uważam, że to pomówienie, jeżeli tamci piszą inaczej, trzeba ich znaleźć i przepytać. A wszystkim tym, którzy zgłaszają, że „na nowo będą poszukiwać Koźla bo wiedzą gdzie pierwotnie było” to patrzcie DOSŁOWNIE na ręce wszak kontrola najwyższą formą zaufania, co jest potwierdzone na przykład tym artykułem. Jak gość buchnął denara – to mu to odbierzcie a nie proście się aby oddał albo sprawdźcie komu to sprzedał i tamtemu odbierzcie, jak nie buchnął tego denara, to go przeproście za pomówienie. I tyle! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 17:44 Źródło komentarza: Unikatowa moneta znaleziona w Koźlu zniknęła. Co się stało z denarem Władysława Łokietka? Autor komentarza: Tek Treść komentarza: Jakie powitanie komunizmu. Kiedyś takie "parady" robiła kozielska jednostka, jak wracali z poligonu. Powitanie komunizmu. Zobaczy takie zdjęcie i sobie po swojemu zinterpretuje. Komuna to już była. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 16:28 Źródło komentarza: Tak Ludowe Wojsko Polskie defilowało niegdyś na kozielskim rynku. ZDJĘCIA Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Konfiskata samochodu i dożywotni zakaz kierowania. Niezależnie od tego kto jest właścicielem samochodu. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:37 Źródło komentarza: Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu. Jeden miał 3 promile i wjechał w przydrożny krzyż Autor komentarza: Albert Treść komentarza: Brawo Policja, w końcu jakiś sukces jeśli chodzi o narkotyki. Choć redakcja pisze o środkach psychotropowych, chyba wkradł się jakiś chochlik. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:29 Źródło komentarza: Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a w domu trzymał amfetaminę Autor komentarza: tw Treść komentarza: aż się łza w oku kręci piękne powitanie komunizmu Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Tak Ludowe Wojsko Polskie defilowało niegdyś na kozielskim rynku. ZDJĘCIA Autor komentarza: :) Treść komentarza: A urobek Odrą dalej .... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:54 Źródło komentarza: Największa w powiecie – Kopalnia Poborszów oficjalnie otwarta. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna