czwartek, 30 lipca 2026 06:10
Reklama
Reklama
Reklama

Jubileusz 15-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej

Warsztaty Terapii Zajęciowej, prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Kędzierzynie-Koźlu, działa już od 15 lat. Z tej okazji uroczystą akademię i wielki bal zorganizowano w hotelu "Solidaris" 21 lutego.
Jubileusz 15-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej

W uroczystości wzięli udział aktualni i byli uczestnicy WTZ z rodzicami, przedstawiciele władz powiatu i jednostki organizacyjne wykonujące zadania powiatu w zakresie pomocy społecznej.

- Są dziś z nami również byli uczestnicy warsztatów, którzy podjęli już pracę zawodową. A jest aż piętnastu, co nas bardzo cieszy - powiedziała Maja Kunicka, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zajęcia w warsztatach codziennie trwają siedem godzin. Każdy z uczestników przydzielony jest do jednej z ośmiu pracowni terapeutycznych. Uczestnicy uczą się zdolności zawodowych oraz życia codziennego. Odkrywają swoje pasje i talenty.

- Skupiamy się na tym, aby potrafili być samodzielni, dokładni, punktualni. Żeby potrafili wykonać jak najwięcej czynności, które przydadzą się w życiu - dodała Maja Kunicka.

Przez 15 lat Warsztaty Terapii Zajęciowej zmieniały się diametralnie. Początkowo było tylko sześć pracowni, a uczestników było 30 - obecnie jest 40. Powiększa się także kadra, która jest pełna optymizmu i chęci do pracy.

 

Więcej o temacie w Nowej Gazety Lokalnej, która ukaże się 25 lutego.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Eugeniusz Treść komentarza: Chcieli zatuszować sprawę i próbowali załagodzić rodzinę. Na szczęście ojciec myśli rozsądnie. Dziecko ma dostać odszkodowanie! Rehabilitacja będzie długa i do tego uraz psychiczny. A sąsiedzi niech nie straszą!!! Policja szybko reaguje. Zresztą właściciel psów powinien już być za kratami! Chłopczyk ledwie uszedł z życiem. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 22:32 Źródło komentarza: Ruszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację Miłosza pogryzionego przez dwa owczarki niemieckie Autor komentarza: Pincz Treść komentarza: W Genewie? Data dodania komentarza: 29.07.2026, 22:26 Źródło komentarza: Ty również możesz opiniować dokumenty oraz uczestniczyć w rozmowach dotyczących przyszłości miasta Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Jak zwykle fałszywa troska fałszywego eksperta. To tylko zwykły dzień prawdziwego trola. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 22:23 Źródło komentarza: Policja obchodzi swoje święto. ZDJĘCIA Autor komentarza: Jonas Treść komentarza: a ilu was tam jest, że piszesz o sobie w liczbie mnogiej? Data dodania komentarza: 29.07.2026, 21:29 Źródło komentarza: Policja obchodzi swoje święto. ZDJĘCIA Autor komentarza: CY Treść komentarza: Tak, i twoje zdjęcie też jest tam w tablo. Ale chodziłeś tam 10 lat. Pamiętam cię bo do ostatniej klasy zawsze miałeś gile do kołnierza. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 21:03 Źródło komentarza: Paliwo coraz droższe w Kędzierzynie-Koźlu. Diesel już kosztuje 7,99 zł. Pęknie granica 8 zł? Autor komentarza: Alina Treść komentarza: Dzisiaj podano, że wśród ekshumowanych obecnie na Ukrainie ofiarach rzezi wołyńskiej ponad połowa to dzieci. Czy nasi goście to wiedzą? Może potrzebne jest jakieś spotkanie z Kresowiakami. Bez prawdy nie będzie przyjaźni i solidarności. W dzisiejszym mieście Kałusz jedna z głównych ulic nosi imię Bandery. Jest oczywiście również jego pomnik. Niemcy po wojnie odrzucili ideologię nazistowską i na tej bazie doprowadzili do wybaczenia i porozumienia stron. Trzeba tych młodych ludzi zapraszać ale trzeba mówić prawdę. Nawet jeśli jest taka trudna. Pozdrawiam tę młodzież w tak dla nich trudnym czasie wojny z napastniczą Rosją. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 20:53 Źródło komentarza: Dzieci z Ukrainy spędzają wakacje w Kędzierzynie-Koźlu. Przyjechały z partnerskiego Kałusza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama