Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 20:57
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kłęby czarnego dymu nad Zdzieszowicami. Mieszkańcy zaalarmowali straż pożarną

Kłęby czarnego dymu unoszące się nad Zdzieszowicami zaniepokoiły w poniedziałkowy wieczór mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości.
Kłęby czarnego dymu nad Zdzieszowicami. Mieszkańcy zaalarmowali straż pożarną

Źródło: Zdjęcie Czytelnika

22 czerwca, chwilę po godzinie 18.00 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie zakładów koksowniczych w Zdzieszowicach. Widoczny z dużej odległości czarny dym wzbudził niepokój mieszkańców, którzy obawiali się pożaru na terenie zakładu. Na miejsce skierowano kilkanaście zastępów straży pożarnej z terenu powiatu krapkowickiego, w tym strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krapkowicach, jednostki OSP oraz zastępy z Zakładowej Straży Pożarnej w Zdzieszowicach.

Po dotarciu służb na miejsce okazało się jednak, że nie doszło do pożaru ani innego niebezpiecznego zdarzenia. Jak ustalono, źródłem zadymienia było kontrolowane, alternatywne spalanie gazu prowadzone na terenie zakładów koksowniczych. Proces ten odbywał się zgodnie z procedurami i nie stwarzał zagrożenia dla mieszkańców ani środowiska.

Mimo że sytuacja okazała się niegroźna, zgłoszenia mieszkańców były uzasadnione. Widoczne z wielu kilometrów kłęby czarnego dymu mogły sugerować poważne zagrożenie, dlatego służby potraktowały informację priorytetowo i niezwłocznie skierowały na miejsce siły oraz środki ratownicze.


Autor: Czytelnik

Autor: Czytelnik


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: Znowu jakaś ruchawka na forum publicznym a sprawa jest prosta: Na grzebanie w ziemi w celu poszukiwania zabytków musisz mieć zgodę konserwatora zabytków i właściciela terenu. Wszystko, co tam znajdziesz jest własnością Państwa Polskiego i trzeba to oddać, kto tego nie rozumie są na to paragrafy, procedury i instytucje, które to mają odzyskać od złodziei a nie jakieś publikacje prasowe. Wyjątkiem bezpozwoleniowego ganiania z wykrywaczem metali są poszukiwania na publicznych plażach, poszukiwania meteorytów oraz poszukiwania rzeczy zagubionych. Jak spotkasz typa z wykrywaczem, gdziekolwiek, a on ci powie, że szuka zgubionej ślubnej obrączki, zgubionej części z kombajnu zbożowego albo meteorytów, obejrzyj go dokładnie, czy on nie jest ubrudzony ziemią i rozejrzyj się po okolicy, czy gdzieś w krzakach nie ma zakamuflowanej łopaty oraz czy w pobliżu nie ma dziur w ziemi – zasypanych lub nie. Jeżeli tak, od razu dzwoń na Policję. W necie jest co najmniej dwóch kopaczy o statusie już branżowych celebrytów, mają ksywki Odyn i Saper i oni dawno temu zrozumieli, a przynajmniej od czasu kiedy tych z wykrywaczami metali ustawowo ukrócili, że więcej legalnej kasy zgarną z reklamy i handlu wykrywaczami metalu oraz z reklam wyświetlanych na ich filmikach publikowanych w sieci, niż na tym co wykopią. Z niektórych komentarzy do tamtych filmów, i nie tylko tamtych, można wywnioskować, że istnieje jakaś „szara strefa” kopaczy, którzy bokiem przemycają informacje typu „jak znajdziesz, nie zgłaszaj, bo to i tak nie znajdzie się w muzeum, tylko na jakiejś aukcji”. Uważam, że to pomówienie, jeżeli tamci piszą inaczej, trzeba ich znaleźć i przepytać. A wszystkim tym, którzy zgłaszają, że „na nowo będą poszukiwać Koźla bo wiedzą gdzie pierwotnie było” to patrzcie DOSŁOWNIE na ręce wszak kontrola najwyższą formą zaufania, co jest potwierdzone na przykład tym artykułem. Jak gość buchnął denara – to mu to odbierzcie a nie proście się aby oddał albo sprawdźcie komu to sprzedał i tamtemu odbierzcie, jak nie buchnął tego denara, to go przeproście za pomówienie. I tyle! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 17:44 Źródło komentarza: Unikatowa moneta znaleziona w Koźlu zniknęła. Co się stało z denarem Władysława Łokietka? Autor komentarza: Tek Treść komentarza: Jakie powitanie komunizmu. Kiedyś takie "parady" robiła kozielska jednostka, jak wracali z poligonu. Powitanie komunizmu. Zobaczy takie zdjęcie i sobie po swojemu zinterpretuje. Komuna to już była. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 16:28 Źródło komentarza: Tak Ludowe Wojsko Polskie defilowało niegdyś na kozielskim rynku. ZDJĘCIA Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Konfiskata samochodu i dożywotni zakaz kierowania. Niezależnie od tego kto jest właścicielem samochodu. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:37 Źródło komentarza: Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu. Jeden miał 3 promile i wjechał w przydrożny krzyż Autor komentarza: Albert Treść komentarza: Brawo Policja, w końcu jakiś sukces jeśli chodzi o narkotyki. Choć redakcja pisze o środkach psychotropowych, chyba wkradł się jakiś chochlik. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:29 Źródło komentarza: Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a w domu trzymał amfetaminę Autor komentarza: tw Treść komentarza: aż się łza w oku kręci piękne powitanie komunizmu Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Tak Ludowe Wojsko Polskie defilowało niegdyś na kozielskim rynku. ZDJĘCIA Autor komentarza: :) Treść komentarza: A urobek Odrą dalej .... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:54 Źródło komentarza: Największa w powiecie – Kopalnia Poborszów oficjalnie otwarta. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna