Uczestnicy musieli pokonać trasę o długości ponad 40 kilometrów.Spośród 42 załóg, które wypłynęły z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla dotarło 39, co bardzo dobrze świadczy o uczestnikach, którzy pomimo uciążliwości w postaci licznych rzecznych płycizn oraz lejącego się z nieba żaru dali radę.
Na mecie załogi witały tłumy mieszkańców miasta i powiatu, samorządowcy, dziennikarze. Jak co roku nie zabrakło kreatywności, humoru i konstrukcji, które przyciągały spojrzenia ciekawskich.
Każda załoga udowodniła, że wyobraźnia nie zna granic. Własnoręcznie zbudowane jednostki, pomysłowe przebrania i świetna atmosfera sprawiły, że Odra ponownie stała się sceną jednego z najbardziej oryginalnych wydarzeń w regionie.
Po dopłynięciu do celu na wszystkich czekało wspólne świętowanie! Na Przystani „Szkwał” nie zabrakło koncertów, dobrej zabawy i wręczenia nagród dla najbardziej pomysłowych załóg.
I wspólną nagrodę finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 4000 zł otrzymały dwa pływadła: BARBIE LAND z Grzegorzowic oraz GANG SŁODZIAKÓW.
II wspólną nagrodę finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 3000 zł otrzymało pływadło OSCAR.
II wspólną nagrodę finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 2000 zł otrzymało pływadło: STAROWIEJSCY SZAŁOCIORZE HOŁ HOŁ HOŁ
I wyróżnienie premiowane wspólna nagroda finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 1000 zł otrzymało pływadło: SŁONECZNY PATROL.
II wyróżnienie premiowane wspólna nagroda finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 1000 zł otrzymało pływadło SAFARI
III wyróżnienie premiowane wspólna nagroda finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 1000 zł otrzymało pływadło WESOŁY WÓZ.



Napisz komentarz
Komentarze