niedziela, 28 czerwca 2026 21:03
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Upalne „Pływadła” 2026 znów zachwyciły. Oto tegoroczni zwycięzcy. FOTOGALERIA

XXVII „Pływadła” szczęśliwie dopłynęły do Koźla na powiatową przystań „Szkwał”. Na wodzie było bardzo kolorowo, wesoło i głośno. Każde pływadło było inne i wzbudzało zainteresowanie.
Upalne „Pływadła” 2026 znów zachwyciły. Oto tegoroczni zwycięzcy. FOTOGALERIA
Na zdjęciu dwie zwycięskie załogi tegorocznych "Pływadeł"

Uczestnicy musieli pokonać trasę o długości ponad 40 kilometrów.Spośród 42 załóg, które wypłynęły z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla dotarło 39, co bardzo dobrze świadczy o uczestnikach, którzy pomimo uciążliwości w postaci licznych rzecznych płycizn oraz lejącego się z nieba żaru dali radę.   

Na mecie załogi witały tłumy mieszkańców miasta i powiatu, samorządowcy, dziennikarze. Jak co roku nie zabrakło kreatywności, humoru i konstrukcji, które przyciągały spojrzenia ciekawskich.

Każda załoga udowodniła, że wyobraźnia nie zna granic. Własnoręcznie zbudowane jednostki, pomysłowe przebrania i świetna atmosfera sprawiły, że Odra ponownie stała się sceną jednego z najbardziej oryginalnych wydarzeń w regionie.

Po dopłynięciu do celu na wszystkich czekało wspólne świętowanie! Na Przystani „Szkwał” nie zabrakło koncertów, dobrej zabawy i wręczenia nagród dla najbardziej pomysłowych załóg. 

I wspólną nagrodę finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 4000 zł otrzymały dwa pływadła: BARBIE LAND z Grzegorzowic oraz GANG SŁODZIAKÓW.

II wspólną nagrodę finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 3000 zł otrzymało pływadło OSCAR.

II wspólną nagrodę finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 2000 zł otrzymało pływadło: STAROWIEJSCY SZAŁOCIORZE HOŁ HOŁ HOŁ

I wyróżnienie premiowane wspólna nagroda finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 1000 zł otrzymało pływadło: SŁONECZNY PATROL

II wyróżnienie premiowane wspólna nagroda finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 1000 zł otrzymało pływadło SAFARI

III wyróżnienie premiowane wspólna nagroda finansową przyznaną przez Prezydentów Miast Kędzierzyn-Koźle i Racibórz oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego w wysokości 1000 zł otrzymało pływadło WESOŁY WÓZ.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ylvo Treść komentarza: Stop ukrainizacji Polski ! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 16:21 Źródło komentarza: Kontrowersje po wystąpieniu Grzegorza Brauna w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto zapowiada kroki prawne Autor komentarza: Jasnowidz Treść komentarza: Że też miasto nie dławiło się oburzeniem kiedy na lewackich manifestacjach skandowano gwiazdki... Leninowska dialektyka wiecznie żywa ? Pozdrawiam rozumnych. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 13:23 Źródło komentarza: Kontrowersje po wystąpieniu Grzegorza Brauna w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto zapowiada kroki prawne Autor komentarza: Saunaniemistrz Treść komentarza: Nie zapomnijmy dodać, że na Wodnym OKK-u funkcjonuje chyba jedyna w kraju gumowa sauna parowa. Zapraszamy na inhalacje gumą. Prawdopodobnie jest to niezamierzony efekt nieudolnej naprawy, gdzie zamiast dedykowanych rur do saun parowych użyto starej rury z Kamaza. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dziś "Wodne oKKo", a dawniej „Azotor”. Przypomnijmy sobie stary obiekt. ZDJĘCIA Autor komentarza: Postronny Treść komentarza: Pierwszej pomocy udzielali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i im należy chylić czoła za szybką reakcję, proszę doprecyzować w artykule ponieważ piszecie nieprawdę, nie policja udzielała pierwszej pomocy, proszę to sprostować i zweryfikować swoje informacje! Są też świadkowie tego zdarzenia i policji i karetki wtedy jeszcze nie było Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:41 Źródło komentarza: Mężczyzna spadł z wiaduktu kolejowego przy ul. Kozielskiej. Trafił do szpitala Autor komentarza: Szczęść zboże Treść komentarza: Uśmiechnięta brunatna ekipa wraz z przedstawicielem Watykanu, bosz.... widzisz i nie grzmisz... Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:07 Źródło komentarza: Kontrowersje po wystąpieniu Grzegorza Brauna w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto zapowiada kroki prawne Autor komentarza: wybory to test IQ Treść komentarza: raczej podaj mi snusa... Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:05 Źródło komentarza: Kontrowersje po wystąpieniu Grzegorza Brauna w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto zapowiada kroki prawne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna