Reklama
piątek, 30 stycznia 2026 10:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Namiastka ZOO w centrum Kędzierzyna-Koźla

Strusie, lama, pawie, owce, barany, króliki, kury, kaczki no i oczywiście konie. Cały zwierzyniec żyje sobie w zaciszu kozielskiej Wyspy na terenie reaktywowanej w zeszłym roku stadniny.
Namiastka ZOO w centrum Kędzierzyna-Koźla

Autor: foto: Andrzej Kopacki

Gdy spacerujemy po Wyspie, zwierzęta nie rzucają się wprawdzie w oczy, ale gdy ktoś jest spostrzegawczy, to może się nieco zdziwić tym sielskim widokiem.

Na razie niepozorna zagroda znajdująca się pomiędzy stajniami, skrywa przed oczami wścibskich obserwatorów niecodzienne - jak na warunki miejskie - obrazki.

- Jesteśmy w trakcie tworzenia zwierzyńca dla dzieci, które będą tu mogły podziwiać różne gatunki. Nie tylko te, które już są na Wyspie, ale docelowo zamierzam ściągnąć też wielbłądy i alpaki. Będzie można sobie wypożyczyć i udać się z alpaką na godzinny spacer po Wyspie. Myślimy też o alpakoterapii dla dzieci - mówi Paweł Marcinkowski, dzierżawca stadniny - Aby to wszystko jeszcze urozmaicić, planujemy tu organizację imprez, ognisk, będą zjeżdżalnie i trampoliny. Z myślą o całych rodzinach chcielibyśmy od lipca tego roku stworzyć wyjątkowe miejsce wypoczynku nad Odrą, gdzie będzie można sobie poleżeć, zrobić grilla. Mamy jeszcze w zanadrzu kilka innych pomysłów. Prowadzę rozmowy z inwestorami oraz różnymi osobami, które chciałyby współuczestniczyć w stworzeniu tych atrakcji. Mam nadzieję, że już niebawem rozmowy te zaowocują ciekawymi konkretami.

Zapraszamy do poniższej fotogalerii!

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mila 30.05.2020 15:54
Gratulacje-super pomysł. Zwierzęta to coś wspaniałego. Pozdrawiam

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Bartłomiej PTreść komentarza: Artykuł o jakimś starym gruzie, serio? Nie ma już o czym pisać w tym mieście?Data dodania komentarza: 30.01.2026, 09:08Źródło komentarza: Jeden silnik, niemal 900 tys. kilometrów i żadnych problemów. Historia VW Caravelle z Reńskiej WsiAutor komentarza: vcx gfvTreść komentarza: żadnych pieniędzy od żuydkówData dodania komentarza: 30.01.2026, 07:33Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: Tadeo-69Treść komentarza: Malwa... ty to, jakaś/jakiś głupia jesteś. PS: Jak byś tak często skarpetki zmieniała, jak awatar, to, może by tak w twoim domu nie śmierdziało.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 06:54Źródło komentarza: Hollywood zawitał do Starej Kuźni. Babski Comber pełen blasku i dobrej zabawy. ZDJĘCIAAutor komentarza: AnaTreść komentarza: Skoro są zdjęcia i jego rozmowy zberezne z 13 latka . To nad czym się roztkliwiac ?? Jak zwykle u nas muszą gadać i gadać i rozwiklywac rzeczy oczywiste latami.. zenadaData dodania komentarza: 30.01.2026, 06:03Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: LiszkaTreść komentarza: Te swoje bąki puszczaj w mieszkaniu.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 23:27Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: matka arturaTreść komentarza: Przeniesienie sprawy oznacza raczej to, że zostanie rozliczony hejt i groźby, które wylały się za pośrednictwem lokalnego szmatławca w tej sprawie.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 22:35Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe fakty
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama