Reklama
środa, 21 stycznia 2026 01:58
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PoRaWie nie zwalnia tempa i wciąż lideruje w IV lidze. Wygrał też Chemik

Oba zespoły z naszego powiatu odniosły zwycięstwa w kolejnych meczach na czwartoligowych boiskach. PoRaWie Większyce wygrało w Strzelcach Opolskich 2:0, a Chemik Kędzierzyn pokonał przed własną publicznością Pogoń Prudnik 4:0.
PoRaWie nie zwalnia tempa i wciąż lideruje w IV lidze. Wygrał też Chemik

W 6. kolejce Chemik podejmował na stadionie „Kuźniczka” Pogoń Prudnik i był zdecydowanym faworytem tego pojedynku, tym bardziej że rywale przyjechali bez kilku podstawowych graczy - ich miejsce zajęli juniorzy. Gospodarze bardzo szybko strzelili gola - już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Michał Łysek. Kędzierzynianie kontrolowali grę, jednak w pierwszej połowie więcej bramek nie padło. Po zmianie stron Pogoń miała okazję do wyrównania, ale sytuacji sam na sam z Michałem Kuchtą nie wykorzystał Damian Leśniowski. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Odpowiedź Chemika była zabójcza. W 65. minucie wynik podwyższył Dariusz Tkaczyk, a kilkadziesiąt sekund później trzeciego gola zdobył Łukasz Gromelski. To przesądziło o losach spotkania, a jeszcze w 82. minucie Szymon Bartosik trafił do siatki Pogoni i ustalił wynik meczu.

Lider z Większyc gościł w Strzelcach Opolskich i nie miał łatwej przeprawy, ale wszystko zakończyło się dobrze. Przez ponad 80 minut na murawie trwała wyrównana walka, której nie przerwała ulewa. Żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, aż w końcu dośrodkowanie z rzutu różnego wykorzystał Piotr Rypa i PoRaWie objęło prowadzenie w 84. minucie. Piłkarzom Piasta nie starczyło już sił i czasu, by doprowadzić do remisu. Na dodatek gospodarzy pogrążył w doliczonym czasie Dawid Dorosławki, który wykorzystał kolejne dośrodkowanie po stałym fragmencie gry i ustalił wynik meczu.

To był piąty mecz i piąte zwycięstwo podopiecznych Tomasza Hejduka - mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Polonią Głubczyce. Co więcej, drużyna z Większyc nie straciła jeszcze bramki, a sama strzeliła rywalom 22 gole. Królem strzelców IV ligi z dziewięcioma trafieniami na koncie jest Michał Koc, choć supersnajper PoRaWia tym razem nie powiększył swojego dorobku.

W następnej kolejce, która rozegrana zostanie w środę 26 sierpnia o godz. 17.30, PoRaWie na stadionie w Reńskiej Wsi podejmie siódmy w tabeli Agroplon Głuszyna, a Chemika czeka ciężki wyjazd do Opola. Rezerwy Odry plasują się na czwartej pozycji ze stratą punktu do kędzierzynian.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Kiedyś to było fajne życie. Bilety kupowało się w kiosku lub w punkcie kontroli czasu i się jechało łamańcem. A teraz arak na MZK na fejsie, tiktoku czy tiktakach? A młodzi jak zabawki zdalnie sterowane.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 20:29Źródło komentarza: Cyberatak na profil Facebook MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Konto prawdopodobnie zostało przejęteAutor komentarza: ZenobiaTreść komentarza: Chodzi katolka do kościoła klęka coś jęczy i stęka pod nosem a później gorzkie żale wylewa na psy... Co za hipokrytka i faryzeuszka.....Data dodania komentarza: 20.01.2026, 18:48Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: ZgredzikTreść komentarza: Ty też ciągle warczysz i powinieneś mieć kaganiec na mordzie bo zagrożenie szerzysz pajacu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:31Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Proszę ciągle ci sami komentatorzy którym wszystko przeszkadza. To właśnie tacy są potencjalnymi trucicielami psów czy kotów. Nie nawidzą zwierząt ani ludzi. I tym policja się powinna zająć.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:21Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Jak zwykle władzunia chwali się co "chcemy" i na tym się kończy ich rola. Kasa rozwalana jest na bzdury a efektu co jest najważniejsze brak !. Czyli mieszania czynszowe czy przyciągnięcie inwestorów a zatem nowe atrakcyjne miejsca pracy.... To jest najważniejsze a nie ciągłe podwyższanie pensji nauczycielom czy budowanie ścieżek rowerowych albo inwestycji w sport. Z tego dochodu do budżetu miasteczka nie będzie...Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Na co miasto Kędzierzyn-Koźle wyda 488 milionów złotych?Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: I co się dziwić ? Ilość mieszkańców tego upadającego miasteczka będzie się zmniejszać. Starzy umierają a młodzi wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy lub kontynuacji nauki. Nowosielska od lat siedzi i nic dobrego nie robi i nie zrobiła by to miasteczko kwitło. Brak nowych lokali mieszkalnych - czynszowych, brak nowych atrakcyjnych miejsc pracy a to podstawa egzystencji każdego miasta. Port Kozielski każdy widzi jaki jest i taki jest stosunek władz jaki ten port. Czas by pożegnać ta panią i rozliczyć za okres demontażu Kędzierzyna-Koźla.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:06Źródło komentarza: Nadal oscylujemy wokół 50 tysięcy mieszkańców, ale jest nas coraz mniej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -7°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama