piątek, 5 grudnia 2025 08:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

MZK zapowiedziało kontrole policji w autobusach. Mundurowi mają karać podróżnych bez maseczek

Na profilu FB miejskiego przewoźnika pojawił się komunikat. MZK poinformował w nim swoich klientów, że zwrócił się z prośbą do Komendy Powiatowej Policji o przeprowadzanie wyrywkowych kontroli w autobusach. - Funkcjonariusze mogą również podjąć interwencję na sygnał Pasażera zgłaszającego, że środkiem publicznego transportu porusza się osoba bez maseczki – czytamy w opublikowanym dzisiaj poście.
  • Źródło: MZK
MZK zapowiedziało kontrole policji w autobusach. Mundurowi mają karać podróżnych bez maseczek

„Szanowni Państwo!

Wciąż dostajemy sygnały, że część Pasażerów wsiada do autobusów bez maseczek. Przypominamy, że nie jest to zalecenie, a OBOWIĄZEK osób korzystających z transportu publicznego. Szanując postawę Pasażerów stosujących się do nakazu oraz ich prośby na reakcję wobec Osób lekceważących nakaz, Spółka zwróciła się z prośbą o przeprowadzanie wyrywkowych kontroli do Komendy Powiatowej Policji, gdyż tylko służby mundurowe są uprawnione do ewentualnego zastosowania właściwych środków karnych. Funkcjonariusze mogą również podjąć interwencję na sygnał Pasażera zgłaszającego, że środkiem publicznego transportu porusza się osoba bez maseczki.

Kierowcy autobusów nie mają jakichkolwiek uprawnień do egzekwowania respektowania w/w nakazu. Dodatkowo, w trosce o bezpieczeństwo obu stron, wciąż funkcjonują strefy separujące kierowcę od Pasażerów. W takim stanie rzeczy, kierowca może wyłącznie zwrócić uwagę na obowiązujący nakaz poprzez głośniki zainstalowane w pojeździe. Z uwagi na fakt, że nie wszystkie autobusy są wyposażone w głośniki, taka forma rekcji kierowcy nie zawsze jest możliwa.

Wobec powyższego, po raz kolejny zwracamy się do Państwa z prośbą, aby respektować przepis i - niezależnie od naszych indywidualnych przekonań odnośnie realności zagrożenia epidemiologicznego - korzystać z komunikacji publicznej odpowiedzialnie, szanując wspólny komfort podróży oraz zdrowie swoje i Współpasażerów” – czytamy w komunikacie, który pojawił się 3.09.2020 facebookowym profilu MZK w Kędzierzynie-Koźlu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieścieAutor komentarza: Ob. SerwatorTreść komentarza: Jedna z klinik stomatologicznych. Normalnie trudno się domyślić jaka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 16:33Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Piszecie o Świętym Mikołaju, a na zdjęciu Hałabała...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:59Źródło komentarza: Napisz list do św. Mikołaja. Zapraszamy do udziału w naszej corocznej akcjiAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co znów szukają do przeszkolenia mięsa armatniego by z czasem zostali wysłani i ginęli za banderland ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:51Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: 66979Treść komentarza: a czemu do Gliwic są tylko 4 pociągi w ciągu doby, a do breslau 20 ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:04Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociągu
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama