Reklama
środa, 21 stycznia 2026 03:10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzi nie boją się wielkiej chemii

Finał konkursu dla młodzieży pn. „Kędzierzyn-Koźle miastem dobrej chemii - społeczna kampania reklamowa” odbył się 27 marca w Centrum Obsługi Inwestora.
Młodzi nie boją się wielkiej chemii

Konkurs został zorganizowany przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy przy okazji obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, które odbyły się w naszym mieście w listopadzie. Jego przedmiotem było opracowanie projektu kampanii społecznej reklamującej Kędzierzyn-Koźle jako miasto chemii, przyjazne mieszkańcom, w którym dobrze się żyje. Konkurs poprzedzony był warsztatami pt. „Jaka powinna być dobra społeczna kampania reklamowa?”, dotyczącymi projektowania kampanii wraz z określaniem grupy docelowej i umiejętnym budowaniem przekazu wraz z doborem dostępnych kanałów komunikacji.

Do końcowego etapu przystąpiły cztery z ośmiu zgłoszonych placówek. Komisja konkursowa doceniła i podkreśliła umiejętne wykorzystanie zdobytej wiedzy praktycznej i efektywne oraz efektowne połączenie jej z własną perspektywą spoglądania na Kędzierzyn-Koźle.

 

Pierwsze miejsce przyznano drużynie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w składzie: Marcel Kucypera, Maja Kaczmar i Zuzanna Rajtar za projekt pt. "Kędzierzyn-Koźle miastem dobrej chemii - buduj z nami lepsze jutro".

- Analizowaliśmy różne źródła, jak tak na prawdę działa przemysł chemiczny. Skupiliśmy się też na plusach, jakie daje wielka chemia naszemu miastu i jedno jest pewne, że nie musimy się jej bać - zapewniają zwycięzcy z PSP nr 12.

Druga lokata dla Zespołu Szkół nr 3, który reprezentowali: Martyna Krazińska, Michalina Turczyniewicz i Anna Niederfeld, a trzecia dla Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w składzie: Jakub Głąb, Jakub Jelito i Dominik Cedzich. Tuż za podium znaleźli się: Michał Nawrocki i Zofia Czerwińska z II Liceum Ogólnokształcącemu.

 

Nagrody przyznane zostały wszystkim zespołom. Co więcej młodzież, która uczestniczyła w warsztatach, a nie złożyła prac, stanowiła skład komisji wybierającej nagrodę młodzieży. To wyróżnienie przypadło uczniom „Żeglugi”.

- Gratulujemy wysokiego poziomu przygotowania i zaprezentowania projektu, a przede wszystkim chęci pozytywnego spojrzenia na Kędzierzyn-Koźle i jego zaplecze chemiczne. Tym bardziej, że tętno każdego miasta podnosi właśnie młodzież. Gratulujemy również nauczycielom, pod opieką których uczniowie pracowali i reprezentowanym tak ambitnie w konkursie palcówkom oświatowym – przyznała Alicja Górska, prezes KKPP.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Kiedyś to było fajne życie. Bilety kupowało się w kiosku lub w punkcie kontroli czasu i się jechało łamańcem. A teraz arak na MZK na fejsie, tiktoku czy tiktakach? A młodzi jak zabawki zdalnie sterowane.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 20:29Źródło komentarza: Cyberatak na profil Facebook MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Konto prawdopodobnie zostało przejęteAutor komentarza: ZenobiaTreść komentarza: Chodzi katolka do kościoła klęka coś jęczy i stęka pod nosem a później gorzkie żale wylewa na psy... Co za hipokrytka i faryzeuszka.....Data dodania komentarza: 20.01.2026, 18:48Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: ZgredzikTreść komentarza: Ty też ciągle warczysz i powinieneś mieć kaganiec na mordzie bo zagrożenie szerzysz pajacu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:31Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Proszę ciągle ci sami komentatorzy którym wszystko przeszkadza. To właśnie tacy są potencjalnymi trucicielami psów czy kotów. Nie nawidzą zwierząt ani ludzi. I tym policja się powinna zająć.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:21Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Jak zwykle władzunia chwali się co "chcemy" i na tym się kończy ich rola. Kasa rozwalana jest na bzdury a efektu co jest najważniejsze brak !. Czyli mieszania czynszowe czy przyciągnięcie inwestorów a zatem nowe atrakcyjne miejsca pracy.... To jest najważniejsze a nie ciągłe podwyższanie pensji nauczycielom czy budowanie ścieżek rowerowych albo inwestycji w sport. Z tego dochodu do budżetu miasteczka nie będzie...Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Na co miasto Kędzierzyn-Koźle wyda 488 milionów złotych?Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: I co się dziwić ? Ilość mieszkańców tego upadającego miasteczka będzie się zmniejszać. Starzy umierają a młodzi wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy lub kontynuacji nauki. Nowosielska od lat siedzi i nic dobrego nie robi i nie zrobiła by to miasteczko kwitło. Brak nowych lokali mieszkalnych - czynszowych, brak nowych atrakcyjnych miejsc pracy a to podstawa egzystencji każdego miasta. Port Kozielski każdy widzi jaki jest i taki jest stosunek władz jaki ten port. Czas by pożegnać ta panią i rozliczyć za okres demontażu Kędzierzyna-Koźla.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:06Źródło komentarza: Nadal oscylujemy wokół 50 tysięcy mieszkańców, ale jest nas coraz mniej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -7°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama