Reklama
poniedziałek, 15 grudnia 2025 16:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cztery maseczki dla każdego mieszkańca Opolszczyzny

Trzy i pół miliona maseczek ochronnych trafiło na Opolszczyznę. Mają zostać przekazane mieszkańcom naszego regionu. Dystrybucją zajmuje się straż pożarna oraz gminy.
Cztery maseczki dla każdego mieszkańca Opolszczyzny

Autor: Foto: urząd wojewódzki

- Transport maseczek rozpoczął się w środę i potrwa do najbliższego piątku – informuje wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który koordynuje akcją dostawy środków ochrony osobistej w regionie. W logistyce pomagają strażacy.

495 tys. na powiat opolski, 374 tys. do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, nieco mniej do powiatu brzeskiego i niemal 300 tys. do powiatu kluczborskiego – lista jest jednak znacznie dłuższa. 21 kwietnia z wojewódzkiej bazy magazynowej wyjechały pierwsze partie maseczek ochronnych. Łącznie jest ich 3,5 mln.

Tak duża dostawa środków ochrony osobistej oznacza, iż w przeliczeniu na jednego mieszkańca województwa opolskiego przypadają cztery maseczki. W logistykę, na prośbę wojewody opolskiego, zaangażowano straż pożarną.

- Te maseczki będą dystrybuowane z komend powiatowych straży pożarnej do gmin w regionie. A z gmin trafią już bezpośrednio do mieszkańców - wyjaśnia Sławomir Kłosowski. - Z epidemią nie ma żartów, dlatego zwracam się z apelem do państwa z apelem o korzystanie z maseczek. Aby to wszystko, co od dziś trafiać będzie do opolskich gmin, było przez państwa używane - podkreśla wojewoda.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

jap 22.04.2021 10:47
ta władza sądzi że takimi pozornymi działaniami i akcjami coś robi.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DdTreść komentarza: Proponuję zobaczyć oświetlenie domu w Dębskiej Kuźni,obok Opola. Szwagier się postarał 😄Data dodania komentarza: 15.12.2025, 08:29Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: PasagerTreść komentarza: Jak tam miny? Wspaniale nas PKP powitało wraz z nowym rozkładem jazdy co nie? +20min na dzień dobry 05:45 PR POLREGIO S.A.46411 (R) Uśmiechnijcie się.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 06:48Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociąguAutor komentarza: EwaTreść komentarza: Pięknie radośnie bajkowo dziękujemy nagranie wprawia w dobry nastrój Magia ŚwiątData dodania komentarza: 14.12.2025, 14:06Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: ☆PANTERA☆Treść komentarza: Pieknie oświetlone cos wspanialego przystrojone świątecznie gratulujęData dodania komentarza: 14.12.2025, 12:21Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: Kuzyn spod TarnowaTreść komentarza: Wojtek Czapla to dyrektor liceum. Gratulacje Wojtek!!!Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:46Źródło komentarza: Stracili nadzieję na dziecko, ale wtedy wydarzyło się coś pięknegoAutor komentarza: fotografTreść komentarza: zdjęcia słabeData dodania komentarza: 13.12.2025, 22:40Źródło komentarza: Mikołajkowe spotkanie z mistrzami tenisa stołowego. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna