Reklama
sobota, 7 marca 2026 13:05
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Robi się coraz cieplej. Pamiętajmy, aby nigdy nie pozostawiać dzieci i zwierząt w rozgrzanym samochodzie!

Za oknem słoneczna pogoda i robi się coraz cieplej. Dlatego przypominamy, że wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać w mocno rozgrzanym samochodzie dzieci lub zwierząt. Będąc świadkiem takiej sytuacji poinformujmy o wszystkim policję lub inne służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
  • Źródło: Policja
Robi się coraz cieplej. Pamiętajmy, aby nigdy nie pozostawiać dzieci i zwierząt w rozgrzanym samochodzie!

Pośpiech, brak rozwagi, lekkomyślność – to może doprowadzić do tragedii. Rozgrzane słońcem wnętrze samochodu to nie jest miejsce, w którym pozostawione dziecko lub zwierzę mogą czuć się bezpiecznie. Temperatura rośnie w szybkim tempie i stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia naszych bliskich. Pamiętaj aby nigdy nie zostawiać dziecka lub zwierzęcia na parkingu w zamkniętym samochodzie.

Jeśli jesteś świadkiem takiej sytuacji nie pozostań bierny. Upewnij się czy w pobliżu nie ma kierowcy. Sprawdź czy drzwi są otwarte. Jeżeli nie przyniesie to efektu, niezwłocznie powiadom odpowiednie służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Wskazane jest również powiadomienie pracowników ochrony w przypadku parkingów przy centrach handlowych.

Pozostań na miejscu i monitoruj sytuację. Pamiętaj też o tym, że jeśli stwierdzimy, że dłuższe pozostawanie dziecka czy zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, masz prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

Przypominamy, że na każdym z nas ciąży obowiązek pomocy drugiemu człowiekowi. W myśl art. 162 Kodeksu karnego za nieudzielanie pomocy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia utraty życia lub zdrowia człowieka grozi kara do 3 lat więzienia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kate skatesTreść komentarza: Najbliższe KK porządne lodowisko kryte jest w czeskim Karniowie. 40 minut autem. Bilet rodzinny - 2 starych plus goowniak - 120Kč (20zł). Mnóstwo radości.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 09:57Źródło komentarza: Petycja uczennicy o kryte lodowisko poruszyła mieszkańców. Władze miasta zabrały głosAutor komentarza: ☆PANTERA☆Treść komentarza: Schody obok LO. PAMIETAM je od zawsze jakaś pamiątka jest to prawdaData dodania komentarza: 7.03.2026, 08:33Źródło komentarza: Ratujmy kozielskie schody. ZDJĘCIAAutor komentarza: CzujnikTreść komentarza: Fotki zarządu oraz autograf.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 22:43Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w koncernie. Grupa Azoty ma nowego prezesa i wiceprezesaAutor komentarza: MarTreść komentarza: He, he. Po tym artykule jakiś ważniak opublikuje podobnie beznadziejne oświadczenie jak w sprawie "inteligentnego" przejścia dla pieszych koło poczty w Koźlu. No niby są jakieś służby, płaci im się, a prywatne osoby są bardziej wyczulone na powszechny bałagan i brzydotę. Koniec kawusi!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:37Źródło komentarza: Ratujmy kozielskie schody. ZDJĘCIAAutor komentarza: AkwarelystaTreść komentarza: D4U Doradztwo Biznesowe i Handel. Przeważająca działalność gospodarcza: pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania (70.22.Z). Rozpoczął 2019-03-01, niestety zawiesił 2024-05-21. Szkoda. Miejmy nadzieję, że wznowi. Nie można tu wklejać linków, więc kto zainteresowany niech wrzuci w okienko frazę CEIDG i tam poklika odpowiednio. Wszystko jest jawne, bo musi.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:28Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w koncernie. Grupa Azoty ma nowego prezesa i wiceprezesaAutor komentarza: lerojTreść komentarza: Postawić halę w Rogach na stawach, zamrozić tą wodę i będzie lodowisko. I jest autobus co dowiezie.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:27Źródło komentarza: Petycja uczennicy o kryte lodowisko poruszyła mieszkańców. Władze miasta zabrały głos
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama