Reklama
poniedziałek, 16 marca 2026 06:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trzeba walczyć do końca i nie odpuszczać. Będzie oznaczona strefa zakazu parkowania przy wjeździe na ulicę Piastowską

Pojawi się oznaczona strefa zakazu parkowania przy wyjeździe z ulicy Niemcewicza na ul. Piastowską w Koźlu. Komisja zajmująca się analizą organizacji ruchu wkrótce zleci tam wprowadzenie ograniczenia. Będzie ono miało kolosalny wpływ na widoczność pojazdów nadjeżdżających z lewej strony. Auta zaparkowane na ulicy wzdłuż bloku na Piastowskiej 87 mocno ograniczają widoczność kierowcom.
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
Trzeba walczyć do końca i nie odpuszczać. Będzie oznaczona strefa zakazu parkowania przy wjeździe na ulicę Piastowską

Autor: Fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

W Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się dziś spotkanie członków komisji ze starostą Pawłem Masełkiem oraz radnymi miejskimi - Adamem Oczosiem i Andrzejem Kopackim. W skład komisji wchodzą specjaliści od ruchu drogowego, przedstawiciele policji, straży miejskiej oraz urzędu miasta i starostwa.

- Cieszę się, że w naszym spotkaniu wzięli udział radni miejscy, wspólnie ustaliliśmy priorytety, mówiliśmy także o tym, na co zwrócić szczególną uwagę podczas analiz organizacji ruchu. To było sprawne i merytoryczne spotkanie – podkreślił starosta Paweł Masełko.   

- Komisja wyszła naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, co mnie bardzo cieszy, rozwiązanie znacząco poprawi widoczność przy wjeździe na ulicę Piastowską – zaznaczył Andrzej Kopacki, radny i jeden z wnioskodawców dokonania zmian.

Strefa zakazu parkowania na wspomnianym skrzyżowaniu była tylko jednym z tematów jaki poruszono. Sporo uwagi poświecono wypracowaniu jak najlepszych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, co w takim mieście jak Kędzierzyn-Koźle nie jest sprawą łatwą. Uczestnicy spotkania podkreślali, że wielokrotnie podczas analiz muszą łączyć ze sobą coraz to nowe przepisy ruchu drogowego z ukształtowaniem terenu - głównie wieloletnią zabudową mieszkalną. Nie zawsze więc wszystkie zaproponowane przez mieszkańców rozwiązania są możliwe do zrealizowania.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: z LompyTreść komentarza: Ja korzystałam z " basenu". Do ślizgawki była długa kolejka. Jak myśmy się mieścili w tych kilku litrach wody? Wspaniałe wspomnieniaData dodania komentarza: 15.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: Patrycja GasziTreść komentarza: W tych czasach są wodne płacę zabawData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:16Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Ty Niemiec idź do roboty już.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:14Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: MietekTreść komentarza: A co z incydentami kałowymi? Czy już wtedy znano tą tradycję?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: eherrtTreść komentarza: śmierdzi pełowcem na kilometryData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:00Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: mieszkaniec lompyTreść komentarza: Dla starego dziada to był brodzik ale dla dzieci basen pełen atrakcjiData dodania komentarza: 15.03.2026, 16:47Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna