Reklama
wtorek, 21 kwietnia 2026 19:45
Reklama
Reklama nad jeziorkiem kobylice
Reklama
Reklama

Grupa Azoty ZAKSA zagra w Radomiu. Druga kolejka siatkarskiej PlusLigi

Przed nami druga kolejka siatkarskiej PlusLigi, w której dojdzie do pojedynku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Cerradem Eneą Czarnymi. Mecz rozegrany zostanie w Radomiu w sobotę 9 października o godz. 14.45.
Grupa Azoty ZAKSA zagra w Radomiu. Druga kolejka siatkarskiej PlusLigi
Po wygranej w Nysie siatkarze ZAKSY chcą wygrać w Radomiu

Autor: Grupa Azoty ZAKSA (Press Focus)

Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu siatkarze z Kędzierzyna-Koźla bez większych problemów pokonali na wyjeździe Stal Nysę 3:0 (25:22, 25:21, 25:20). Tytuł MVP otrzymał Kamil Semeniuk, który zdobył 16 punktów.

W zupełnie innych nastrojach po pierwszym meczu ligowym byli zawodnicy z Radomia, którzy ulegli we własnej hali Projektowi Warszawa 0:3 (16:25, 17:25, 23:25). Dla gości najlepiej punktowali Dusan Petkowić – 14 i Bartosz Kwolek – 13, a dla miejscowych Rafał Faryna – 12.

Zespół z Radomia przed sezonem przeszedł spore przemeblowanie. Odszedł szkoleniowiec Dima Skoryj oraz kilku podstawowych siatkarzy, m.in.: Dawid Konarski, Lucas Loh, Dawid Dryja, Brenden Sander i Wiktor Josifow.

Teraz Czarnych prowadzi trener Jakub Bednauk, który z MKS-u Będzin zabrał ze sobą atakującego Rafała Farynę i przyjmującego Adamera Santanę. Nowe twarze to także środkowi Bartłomiej Lemański ze Stali Nysa i Holender Michael Parkinson, który grał w lidze francuskiej. Jednym z liderów drużyny ma też być przyjmujący Alexander Berger. Reprezentant Austrii ostatnio występował w Halkbanku Ankara.

Pełny skład Cerradu Enei Czarnych Radom: rozgrywający: Michał Kędzierski, Wiktor Nowak; atakujący: Rafał Faryna, Daniel Gąsior; przyjmujący: Ademar Santana, Alexander Berger, Paweł Rusin, Bartosz Firszt; środkowi: Bartłomiej Lemański, Michael Parkinson, Michał Ostrowski, Jakub Sadowski; libero: Matusz Masłowski, Maciej Nowsiak; trener Jakub Bednaruk.

Gospodarze zapewne zechcą się zrehabilitować przed własną publicznością za porażę sprzed tygodnia, ale to kędzierzynianie będą zdecydowanym faworytem. Transmisja sobotniego meczu w Polsacie Sport od godz. 14.45.

W innych meczach 2. kolejki zagrają:

Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa

Projekt Warszawa – Cuprum Lublin

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Politechnika Lublin

Trefl Gdańsk – Aluron CMC Warta Zawiercie

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Suma IQ zgromadzonych na spotkaniu jest równa liczbie zdjęć w artykuleData dodania komentarza: 21.04.2026, 14:47Źródło komentarza: Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu. Mówił o migracji, bezpieczeństwie i służbie zdrowia. ZDJĘCIAAutor komentarza: mądry i oczytanyTreść komentarza: Niemożliwe żeś z powstańcami śląskimi spokrewniony, oni wszyscy wyjechali do Reichu, a jak nie zdążyli to ich dzieci dawno pouciekały. Tu nie zostawili żadnych potomków, chyba, że jakieś bękarty.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 14:34Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIA R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: My w PiS z całego serca wspieraliśmy Prezydenta Nawrockiego. To dzięki niemu Polacy mogą dalej swobodnie inwestować w kryptowaluty. Mogą inwestować przez reklamowaną doskonałą giełdę prowadzoną przez uczciwych Polaków Zonda. Reklamowana jest w TV Republika, a to jest dowód, że jest rzetelną giełdą bo to telewizja dla uczciwych i oddanych wierze ludzi. Prezydent Karol Nawrocki zawetował zmiany jakie miały wprowadzić kontrolę nad obrotem kryptowalutami, a tym samym ograniczyć Waszą wolność. My w PiS jesteśmy uczciwi i wspierajcie naszą partię, tak jak o to prosi prezes Jarosław i poseł Mejza. Przekazy tylko w kryptowalutach przyjmujemy.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 14:30Źródło komentarza: 50-latek stracił 34 tysiące. Chciał szybko zarobić, inwestując w bitcoinaAutor komentarza: KonkursTreść komentarza: "Gwara" ! jak skutecznie zmarginalizować i pomniejszyć znaczenie języka jak uczyć Ślązaków tej akceptowalnej Polskiej gwary ? Oto odpowiedż ...konkurs z jury . Niebezpieczna impreza szkodliwa dla naszej kultury i językaData dodania komentarza: 21.04.2026, 13:41Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: Beka z mojego kolegi bo chata sie zrajała muTreść komentarza: Latwo pozdro artur jak tam chata dalej sie paliData dodania komentarza: 21.04.2026, 10:42Źródło komentarza: Potężny pożar budynków w Grzędzinie. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, ewakuowano mieszkańcówAutor komentarza: Wnuk powstańców śląskich.Treść komentarza: Dialekt śląski jest archaiczna odmianą staropolskiego składający się z 15 lokalnych nie skodyfikowanych gwar .Data dodania komentarza: 21.04.2026, 10:03Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna