sobota, 11 maja 2024 22:55

Sport

"Dziewiętnastka" największym wygranym Pucharu Tymbarku

Turniej powiatowy o Puchar Tymbarku w kategoriach U8, U10 i U12 chłopców i dziewcząt zgromadził kilkadziesiąt zespołów ze szkół podstawowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

07.04.2024 14:13    3    1
ZAKSA przegrała z Jastrzębskim Węglem i nie wystąpi w play-off

Jastrzębski Węgiel pokonał Grupę Azoty ZAKSA 3:1 (25:21, 20:25, 25:13, 25:19) w ostatnim meczu sezonu zasadniczego PlusLigi. Ten wynik przesądził o tym, że drużyna z Kędzierzyna-Koźla nie wystąpi w fazie play-off i nie zagra o medale.

06.04.2024 16:43    7
ZAKSA potrzebuje cudu, aby zagrać w play-off

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle meczem wyjazdowym z Jastrzębskim Węglem zakończy sezon zasadniczy w PlusLidze. Czy wicemistrzowie Polski zagrają w play-off?

05.04.2024 17:06    1
Dawid Furman triumfuje w ultrabiegu "Demon". ZDJĘCIA

W niecałe 34 godziny pokonał ponad 200-kilometrową trasę. Dawid Furman z Błażejowic opowiedział nam o udziale w zawodach "Duch Pogórza 2024".

05.04.2024 13:56    2
Stadion w Blachowni wzbogaci się o profesjonalne oświetlenie

Jesienna runda rozgrywek piłkarskich na stadionie w Blachowni będzie odbywać się w blasku reflektorów. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyłonił wykonawcę, który wybuduje oświetlenie murawy.

05.04.2024 13:35    1
W Pucharze Tymbarku rywalizowało prawie 50 drużyn. ZDJĘCIA

Na boisku sportowym w Cisku rozegrano turniej powiatowy o Puchar Tymbarku w kategoriach U8, U10 i U12 chłopców i dziewcząt.

05.04.2024 13:03
Sztafeta na medal. Pobili rekord o ponad 8 500 basenów!

Punktualnie o godzinie 7 rano 4 kwietnia na krytej pływalni w Kędzierzynie-Koźlu wystartowała XII Opolska Sztafeta Pływacka Olimpiad Specjalnych. Zeszłoroczny rekord został zdecydowanie pobity.

04.04.2024 22:47    1
Warta Zawiercie nie dała szans Grupie Azoty ZAKSA

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał przed własną publicznością Grupę Azoty ZAKSA 3:0 (25:19, 25:17, 25:23). Ten wynik najprawdopodobniej oznacza, że drużyna z Kędzierzyna-Koźla nie zagra w rundzie play-off.

03.04.2024 11:04
Turniej powiatowy Pucharu Tymbarku już w piątek

Na boisku sportowym w Cisku zostanie rozegrany turniej powiatowy o Puchar Tymbarku w kategoriach U-8, U-10 i U-12 chłopców i dziewcząt.

02.04.2024 19:05
Przybił im "piątkę" Lukas Podolski. ZDJĘCIA

Młodzi zawodnicy LZS Odrzanka Dziergowice po raz kolejny stanowili dziecięcą eskortę na ligowym klasyku. Byli pod olbrzymim wrażeniem, gdy za udział w ceremonii otwarcia meczu przyszedł im podziękować sam Lukas Podolski.

02.04.2024 18:29    1
Ostatnia szansa siatkarzy ZAKSY w Zawierciu

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie w meczu 29. kolejki PlusLigi, który odbędzie się 2 kwietnia o godz. 21.

02.04.2024 15:08    2
Najlepsi tenisiści w mieście na start

Ruszyły zapisy na mistrzostwa miasta amatorów w tenisie ziemnym w grze pojedynczej kobiet i mężczyzn.

02.04.2024 10:53
Marcin Smiech z medalami w biegach przełajowych

Marcin Smiech z klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle wygrał bieg na 800 metrów podczas zawodów międzywojewódzkich w Konopiskach. Wcześniej został mistrzem Opolszczyzny.

31.03.2024 17:20
ZAKSA przegrała ze Ślepskiem i play-off się oddalił

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3 (25:16, 21:25, 21:25, 23:25) w meczu 28. kolejki PlusLigi i jej szanse na awans do fazy play-off znacznie zmalały.

30.03.2024 09:14
Piłkarki „Budowlanki” z awansem do finału

Świetny turniej ma za sobą reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej reprezentująca Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Otóż piłkarki „Budowlanki” awansowały do finału mistrzostw województwa!

29.03.2024 12:41    1