Apel sejmiku wojewódzkiego w sprawie inwestycji w kozielskim porcie

  • 26.09.2019, 09:52
  • Ł
Apel sejmiku wojewódzkiego w sprawie inwestycji w kozielskim porcie Foto: ANKO Obecnie spółka Kędzierzyn-Koźle Terminale zabezpiecza zbiorniki w porcie przed nadejściem zimy
Temat wstrzymanej inwestycji w kozielskim porcie może zdominować posiedzenie Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle, która rozpocznie się w czwartek 26 września o godz. 14 w magistracie przy ul. Piramowicza.

Trwająca kampania wyborcza spowodowała nagłośnienie sprawy zablokowania inwestycji w kozielskim porcie, którą opisywaliśmy wielokrotnie, a najnowsze wątki można znaleźć w aktualnym wydaniu "Nowej Gazety Lokalnej" (CZYTAJ E-WYDANIE).

24 września sejmik wojewódzki zajął się tematem. Inicjatorem apelu w sprawie wstrzymania inwestycji w Koźlu Porcie, polegającej na braku możliwości przyłączenia torów kolejowych przez inwestora, był radny Robert Węgrzyn.

„Sejmik Województwa Opolskiego, dbając o rozwój gospodarczy regionu, w szczególności w obszarze inwestycji związanych z żeglugą śródlądową, mając przede wszystkim na względzie interes mieszkańców regionu, wnosi o podjęcie skutecznych działań, mających na celu umożliwienie inwestorowi przyłączenia się do torów kolejowych” – czytamy w apelu, który został przyjęty głosami koalicji i skierowany do prezesa rady ministrów i odpowiednich ministrów rządu RP.

Jak podkreślał Rober Węgrzyn, gmina Kędzierzyn-Koźle poczyniła wszelkie niezbędne kroki, aby drugi co do wielkości port śródlądowy w Europie po długich latach przestoju doczekał się inwestora.

- Inwestycja została wstrzymana rok temu, kiedy okazało się, że inwestor nie potrafi uzyskać odpowiednich zgód i zezwoleń na włączenie się do sieci torów kolejowych. Taki stan rzeczy doprowadził do całkowitego wstrzymania inwestycji szacowanej na blisko 400 mln złotych – mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

26 września o godz. 13 przed urzędem miasta w Kędzierzynie-Koźlu Janusz Kowalski organizuje konferencję dotyczącą tego tematu. Kandydat do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości być może podzieli się wiedzą dotyczącą wstrzymania inwestycji w kozielskim porcie, a na sesji rady miasta, która rozpocznie się godzinę później, będzie okazja, by temat kontynuować.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe