Monodram "Goła baba" w Domu Kultury "Chemik"

  • 11.01.2020, 11:25
  • Ł
Monodram "Goła baba" w Domu Kultury "Chemik"
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na monodram Joanny Szczepkowskiej. Spektakl pt. „Goła baba” będzie można zobaczyć w Domu Kultury „Chemik” 12 stycznia o godz. 15.

Joanna Szczepkowska to popularna aktorka i pisarka. Wykonawczyni wielu ról szekspirowskich w spektaklach teatralnych. Występowała też w licznych serialach i filmach fabularnych („Dom”, „Boża podszewka”, „Matka Królów”, „Syzyfowe prace”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”). Autorka powieści, opowiadań i tomików poezji. W 1989 roku zasłynęła zdaniem wypowiedzianym w telewizji: „Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm”. Za działalność patriotyczną została nagrodzona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

Monodram w reżyserii Agnieszki Glińskiej, a raczej „monokomedia” napisana przez Joannę Szczepkowską wystawiana jest na scenach od 1997 roku. Aktorka gra dwie zupełnie różne kobiety rywalizujące ze sobą jako artystki. Każda z nich rozumie swój zawód inaczej – jedna, idealistka, uprawia sztukę wysokich lotów, a druga to uosobienie szmiry i bezczelności, a jej „sztuka” to prymitywne dowcipy. Obie nawiązują kontakt z publicznością, która nie może pozostać bierna. Spektakl dzieje się tu i teraz, a widz jest jego istotnym bohaterem, przez co każde przedstawienie nabiera innego wymiaru.

Bilety w cenie: 40 zł (parter) i 30 zł (balkon) do kupienia w kasie kina „Chemik”.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe