Reklama
niedziela, 17 maja 2026 05:52
Reklama
Reklama
Reklama

Koncert zespołu Sentido w Domu Kultury "Koźle"

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na koncert pt. „Kinder Yorn – wspomnienia z żydowskiego miasteczka” w wykonaniu zespołu Sentido. Wydarzenie odbędzie się 26 lutego o godz. 18.
Koncert zespołu Sentido w Domu Kultury "Koźle"
Zespół Sentido wystąpi w Koźlu

Autor: kop-art.art.pl

W Domu Kultury „Koźle” przy ul. Skarbowej wystąpią:

wokalistka Edyta Krzemień – absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, która od lat występuje w musicalach i na scenach teatralnych;

multiinstrumentalistka i wokalistka Karolina Matuszkiewicz – laureatka prestiżowych konkursów w dziedzinie muzyki tradycyjnej, założycielka kilku zespołów, uczestniczka licznych projektów, w których gra na rzadko spotykanych instrumentach;

perkusista Arad Emamgholi – pochodzi z irańskiego Kurdystanu, od 30 lat prowadzi intensywną działalność koncertową na całym świecie, występując z wieloma uznanymi artystami i zespołami w Iranie i poza jego granicami;

kompozytor, multiinstrumentalista i aranżer Piotr Kopietz – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz na rzadkim instrumencie francuskim – akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami.

Szeroko pojęta żydowska tradycja muzyczna inspirowała i wciąż inspiruje twórców oraz wykonawców wywodzących się z różnych stylów muzycznych. Jej bogactwo, różnorodność i niezaprzeczalny urok zjednują sobie rzesze słuchaczy na całym świecie. Dokonując gruntownej selekcji muzyki żydowskiej, Sentido stworzył repertuar, w którym oddaje emocje niezwykłe i zbyt silne, by je słowami zwykłymi wyrazić.

Zespół wykonuje utwory twórców pochodzenia żydowskiego należących do różnych nurtów stylistycznych, a także utwory inspirowane kulturą żydowską. Autorami tekstów są m.in.: Jacek Cygan, Agnieszka Osiecka i Roman Kołakowski. Całość w autorskim opracowaniu muzycznym Piotra Kopietza, zwieńczona ciekawą narracją.

W programie koncertu publiczność usłyszy m.in.: Mordechaja Gebirtiga "Kinder yorn", Abrahama Ellsteina "Oj, mame", Alexandra Olshanetskiego "Miasteczko Bełz" i "Friling", Sholoma Secundy "Bei mir bistu shein", Zygmunta Koniecznego "Oczy tej małej" i "Chwalmy Pana}.

Bilety w cenie 40 zł do kupienia w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” oraz online poprzez stronę Miejskiego Ośrodka Kultury.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WędkarzTreść komentarza: Ze zdjęcia myślałem że będzie nowy kanał. A tu aż ścieżka rowerowa z nikąd do nikąd.Data dodania komentarza: 16.05.2026, 21:30Źródło komentarza: W Kędzierzynie-Koźlu ma powstać nowa trasa rowerowa wzdłuż Kanału GliwickiegoAutor komentarza: BzyczekTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł czekający na realizację już ponad 50 lat.Data dodania komentarza: 16.05.2026, 17:55Źródło komentarza: W Kędzierzynie-Koźlu ma powstać nowa trasa rowerowa wzdłuż Kanału GliwickiegoAutor komentarza: camesTreść komentarza: Obojętnie jaki pochód, zawsze na jego czele.Data dodania komentarza: 16.05.2026, 17:22Źródło komentarza: Ograniczenie tonażu na trasie Bierawa–Cisek. Bierawa mówi „stop” ciężarówkomAutor komentarza: Kierowca +Treść komentarza: Stan tej drogi to efekt wieloletnich działań zarządcy i właściciela a może nie jest zbudowana pod takie ciężkie pojazdy. Każdy, który jeździł ta droga to zauważył, że tylko dokłada się skrajne łaty na chyba wątpliwej jakości podłoże. Wkrótce takie cerowanie i tak popęka i odpada. Ciężkie pojazdy jeździły tam zawsze a więcej jak jest nowy most. Tu nie jest jedna żwirownia w czy fabryka chemiczna lub zapraw budowlanych w tym rejonie. Technologia transportu się zmienia szybciej niż inwestycje ale nie tak szybko żeby nie dało się tego przewidzieć i odpowiednio planować. Gminy korzystają z podatków od firm a czy nie można się porozumieć o współfinansowanie z nimi o inwestycje. Dużo pytań i wątpliwości a mam kierowcom zostaje walczyć z wiatrakami. Osobiście przez lata jazdy zniszczyłem na tej drodze dwie opony i jedna felgę w kałużach wyrwach na skraju drogi.Data dodania komentarza: 16.05.2026, 08:56Źródło komentarza: Ograniczenie tonażu na trasie Bierawa–Cisek. Bierawa mówi „stop” ciężarówkomAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A to się obudzili !!!! Żadna droga która nie przeszła modernizacji w ciągu ostatnich 10 lat nie wytrzyma tego obciążenia a dochodzi do tego przeładowania wanien z 26 do 32÷34 ton Trzeba było o tym myśleć przed wydaniem koncesji wydobywczej .Data dodania komentarza: 16.05.2026, 08:24Źródło komentarza: Ograniczenie tonażu na trasie Bierawa–Cisek. Bierawa mówi „stop” ciężarówkomAutor komentarza: RobolTreść komentarza: Oglądanie cudzych zdjęć z wycieczki. Jak mogło mnie to ominąć?Data dodania komentarza: 16.05.2026, 06:49Źródło komentarza: Lemury, baobaby i… miejskie krzewy. Jarosław Kret w MBP. ZDJĘCIA
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna