Reklama
poniedziałek, 16 marca 2026 02:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kilkunastu kolejnych uchodźców z Ukrainy dotarło do Kędzierzyna-Koźla

3 marca rano na dworzec PKP w Kędzierzynie-Koźlu dotarła grupa kilkunastu osób z Ukrainy, wśród nich małe dzieci i osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku.
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Kilkunastu kolejnych uchodźców z Ukrainy dotarło do Kędzierzyna-Koźla

Uchodźców przetransportowano do ośrodka w gminie Pawłowiczki, gdzie powiat zabezpieczy im nocleg i wyżywienie. Całość koordynuje zespół zarządzania kryzysowego starostwa powiatowego. Na miejscu był także starosta Paweł Masełko. W transporcie pomógł GTV BUS, a w zabezpieczeniu kędzierzyńsko-kozielska policja.

Tymczasem zapełnia się magazyn na kozielskiej wyspie.

- Przychodzą wszyscy, przedstawiciele szkół, przedszkoli, strażacy, członkowie rad osiedlowych, ale też wiele osób prywatnych - wylicza koordynator zbiórki na powiatowej przystani "Szkwał" Janusz Nowak.

W akcję zaangażowani są niezawodni wolontariusze, którzy segregują i pakują rzeczy, tak by można je było potem szybko przetransportować. 

Namiary na magazyn z listą rzeczy, które są zbierane poniżej.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Alina 03.03.2022 12:02
„Nasz znajomy - pan Krzysztof- aktualnie na granicy odbiera rodziny z Ukrainy, którym postanowił zapewnić dach nad głową w swoich hotelach pracowniczych (między innymi w Kędzierzynie-Koźlu, Reńskiej Wsi i innych, dalszych lokalizacjach). Wstępnie jest miejsce dla ok. 150 osób. Jest oczywiste, że dach nad głową to nie wszystko, dlatego od poniedziałku chcemy uruchomić w naszym domu zbiórkę darów, które przekażemy tym rodzinom” – czytamy na facebookowym profilu Domu św. Karola. Jak zaznaczają organizatorzy zbiórki zbierane będą: - materace, koce, kołdry, pościel, poduszki, ręczniki (to w pierwszej kolejności). - żywność z długą datą przydatności. - środki czystości i środki higieniczne. - pampersy dla dzieci. Na chwilę obecną nie będzie zbierana odzież. „Nie przynoście tego, co chcielibyście wyrzucić. Niech te rzeczy będą dobrej jakości. Dary będziemy przyjmować od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.00, a w godzinach popołudniowych po wcześniejszym umówieniu się przez wiadomość prywatną” – informują organizatorzy zbiórki.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: z LompyTreść komentarza: Ja korzystałam z " basenu". Do ślizgawki była długa kolejka. Jak myśmy się mieścili w tych kilku litrach wody? Wspaniałe wspomnieniaData dodania komentarza: 15.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: Patrycja GasziTreść komentarza: W tych czasach są wodne płacę zabawData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:16Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Ty Niemiec idź do roboty już.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:14Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: MietekTreść komentarza: A co z incydentami kałowymi? Czy już wtedy znano tą tradycję?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: eherrtTreść komentarza: śmierdzi pełowcem na kilometryData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:00Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: mieszkaniec lompyTreść komentarza: Dla starego dziada to był brodzik ale dla dzieci basen pełen atrakcjiData dodania komentarza: 15.03.2026, 16:47Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIA
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama