Reklama
środa, 13 maja 2026 04:03
Reklama
Reklama
Reklama

O służbie w Policji i bezpieczeństwie nad wodą podczas festynu rodzinnego

Festyn rodzinny, w którym uczestniczyli także policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki, miał miejsce w sobotę (30 lipca) w Starym Koźlu. Mundurowi opowiadali o swojej codziennej służbie i promowali bezpieczne zachowania podczas wakacji. Każdy zainteresowany miał okazję usiąść za kierownicą radiowozu i zapoznać się z używanym przez funkcjonariuszy wyposażeniem.
  • Źródło: Policja
O służbie w Policji i bezpieczeństwie nad wodą podczas festynu rodzinnego

30 lipca w Starym Koźlu odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Udział w imprezie wzięli również funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi opowiadali o zawodzie policjanta, wdrażając najmłodszych w tajniki służby. Była to również dobra okazja by porozmawiać z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji, zwłaszcza podczas wypoczynku nad wodą.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci przekonywali zgromadzonych by korzystali tylko ze strzeżonych kąpielisk. Przestrzegali dorosłych,  by pod żadnym pozorem nie wchodzili do wody po alkoholu. Osobom, które wybierają się nad wodę z małymi dziećmi przypominali, że należy mieć swoje pociechy cały czas w zasięgu wzroku. Mundurowi apelowali także, by nie zabierać nad wodę zbędnych pieniędzy, czy też wartościowych przedmiotów. 

Zarówno dzieci jak i dorośli  mieli okazję zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i zapoznać się z jego wyposażeniem. Oprócz bezpieczeństwa nad wodą mundurowi promowali także bezpieczne zachowania na drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych. Mówili o tym jak ważne są odblaski i jaki wpływ mają na nasze bezpieczeństwo. Uświadamiali o obowiązujących przepisach i zagrożeniach, chętnie odpowiadając na zadawane pytania.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mundi69Treść komentarza: Jezeli facet jest recydywą to powinni go utylizowac..Chore prawo w tym Kraju.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 16:19Źródło komentarza: Z nożem w ręku napadał na sklepy w Kędzierzynie-Koźlu. 34-latek może trafić do więzienia na 20 latAutor komentarza: GregTreść komentarza: Ukraińscy lekarze są dobrymi specjalistami. Jedynym problemem są samotne Ukraińskie matki bez pracy na socjalu.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 15:27Źródło komentarza: Praca w SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle. Poszukują nie tylko lekarzyAutor komentarza: GregTreść komentarza: Trzeba być debilem/debilką żeby wplątać się w coś takiego.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 15:23Źródło komentarza: Jeden błąd może kosztować wolność. ESCAPETRUCK rusza w trasę po PolsceAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Rączki ma jak patyczki ten rabuś.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 15:21Źródło komentarza: Z nożem w ręku napadał na sklepy w Kędzierzynie-Koźlu. 34-latek może trafić do więzienia na 20 lat R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: A to nic nie wiesz o sekretnym Kopulatorium ?Data dodania komentarza: 12.05.2026, 14:33Źródło komentarza: Magistrat dołącza do akcji "Dwie godziny dla rodziny"Autor komentarza: TurboTreść komentarza: Problem głodu w Afryce to pikuś, widząc jakie ty masz problemy.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 11:58Źródło komentarza: Skrócenie drogi przez kozielski Rynek może słono kosztować. Straż miejska sprawdza monitoring
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna