Reklama
niedziela, 29 marca 2026 22:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fantasy to jej środowisko naturalne

Zanurzmy się w opowieść o świecie, w którym słowiańskie wierzenia są żywe, starzy bogowie stoją na straży ładu, a las kryje wiele tajemnic. Na tę fascynującą przygodę zabierze nas Magdalena Wolff, autorska cyklu "Moc korzeni".
  • Źródło: MBP
Fantasy to jej środowisko naturalne

Magdalena Wolff to człowiek twórczy o rozlicznych zainteresowaniach. Pasjonatka mitologii z różnych zakątków świata, akwarelistka, dziewiarka i farbiarka. Z wykształcenia japonistka, co zaprowadziło ją nawet do szkoły klasycznego tańca japońskiego. Pomimo fascynacji różnorakimi tradycjami, odczuwa głęboką potrzebę sięgania do korzeni, więc z zapałem oddaje się zgłębianiu kultury słowiańskiej. Fantasy to jej środowisko naturalne od jakichś dwudziestu lat. Jej pierwsze opowiadanie ukazało się w „Magazynie Fantastycznym” w 2009 r., później opublikowała też w magazynie „Esensja”, z którym współpracowała również jako ilustratorka.

Spotkanie odbędzie się 21 września (środa) o godzinie 12.00 w Filii nr 5 MBP w Kędzierzynie-Koźlu w ramach projektu "Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze" Całość będzie tłumaczona na język migowy i emitowana na żywo, na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do PO ich chętnie przyjmą... Podobnie mniejszość....Data dodania komentarza: 29.03.2026, 18:29Źródło komentarza: Uczniowie I LO w Kędzierzynie-Koźlu z sukcesem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka NiemieckiegoAutor komentarza: LeonTreść komentarza: gratulacjeData dodania komentarza: 29.03.2026, 18:07Źródło komentarza: Uczniowie I LO w Kędzierzynie-Koźlu z sukcesem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka NiemieckiegoAutor komentarza: sulgTreść komentarza: Ale że: Ten prosty, a zarazem wymowny znak nadał całemu nabożeństwu wyjątkowy, podniosły charakter i pozwolił jeszcze głębiej przeżyć tę drogę??? Wybitni racoodpalacze taką wiedzę posiadają...Data dodania komentarza: 29.03.2026, 16:53Źródło komentarza: Tłumy mieszkańców przeszły ulicami miasta podczas Drogi Krzyżowej. ZDJĘCIAAutor komentarza: Alfons Kołtun I - nie mający nic wspólnego z prezydentemTreść komentarza: Koźlanin przedawkował Masalskiego .i.Data dodania komentarza: 29.03.2026, 13:37Źródło komentarza: Dane „Wspólnoty” pokazują skalę wyludniania regionuAutor komentarza: Marcin GonskaTreść komentarza: Bardzo ciekawy pomysł, który warty jest realizacji i tym samym podnosi atrakcyjność terenu i miasta.Data dodania komentarza: 29.03.2026, 13:26Źródło komentarza: Nowe centrum Kędzierzyna-Koźla? Czytelnik proponuje zagospodarowanie terenów po tartakuAutor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Neopoganie.Data dodania komentarza: 29.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Tłumy mieszkańców przeszły ulicami miasta podczas Drogi Krzyżowej. ZDJĘCIA
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna