Reklama
czwartek, 29 stycznia 2026 23:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Siatkarze ZAKSY w reprezentacji na mistrzostwa Europy

Czterech siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle znalazło się w kadrze Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną w czterech krajach.
Siatkarze ZAKSY w reprezentacji na mistrzostwa Europy
Od lewej: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka i Marcin Janusz

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2023 zostaną zorganizowane przez cztery kraje: Włochy, Bułgarię, Macedonię Północną oraz Izrael. Rywalizacja o medale najlepszych drużyn Starego Kontynentu rozpocznie się w Bolonii 28 sierpnia, a zakończy w Rzymie 16 września. 24 drużyny podzielono na cztery grupy.

Reprezentacja Polski, która w poprzednim turnieju zdobyła brązowy medal, swoje mecze w grupie C rozegra w Macedonii, a jej rywalami będą kolejno: Czechy (31 sierpnia, godz. 19.45), Holandia (1 września, godz. 19.45), Macedonia Północna (3 września, godz. 19.45), Dania (5 września, godz. 19.45) i Czarnogóra (6 września, godz. 16.45). Awans do 1/8 finału wywalczą cztery najlepsze drużyny w grupie. Polacy są faworytem i w fazie pucharowej trafią na drużyny z grupy A, gdzie wystąpią: Włochy, Serbia, Niemcy, Belgia, Estonia i Szwajcaria.

Trener Nikola Grbić ogłosił skład kadry Polski. Znalazło się w niej czterech zawodników Grupy Azoty ZAKSA, a są to: rozgrywający Marcin Janusz, atakujący Łukasz Kaczmarek oraz przyjmujący Bartosz Bednorz i Aleksander Śliwka. W ostatnim meczu kontrolnym przed turniejem nasi siatkarze pokonali Ukrainę 3:2 (25:22, 24:27, 25:22, 29:31, 15:12). Kaczmarek zdobył 12 punktów, Bednorz - 10, a Śliwka - 6. 

Warto dodać, że klub z Kędzierzyna-Koźla w mistrzostwach będzie miał jeszcze dwóch reprezentantów, a będą to: Holender Twan Wiltenburg i Rumun Daniel Chitigoi.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy 2023:

rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz;

atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;

przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka;

środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski;

libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KasiaTreść komentarza: To niech się wykupi od śmierci, diabeł niech pomoże on już tak przy jej łóżku ogonem trzepieData dodania komentarza: 29.01.2026, 21:49Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: MTreść komentarza: Telefonu nikt nie odbiera. Niezły kit. Tylko kasę pewnie wzięliData dodania komentarza: 29.01.2026, 18:30Źródło komentarza: Jeździeckie warsztaty zimowe w siodle 2026. Udział jest bezpłatny!Autor komentarza: JaTreść komentarza: Brawo prokuratura kędzierzyn koźle!!!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:45Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Nie każdy miał czas i możliwość być na owym spotkaniu... Dlatego proponuje by U.M. zorganizował ankietę z mądrymi pytaniami w tym z możliwością napisania własnego wniosku do władz i służb... Ankieta powinna być dostępna dla wszystkich mieszkańców by każdy mógł się wypowiedzieć. Po czym analizę i wnioski upublicznić. Następnie wdrożyć w życie owe zmiany.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: A czy tylko dla mnie ? Co ciebie to nie interesuje ignorancie ? To ludzie powinni się tym interesować i po co te durne złośliwości ? Tylko pokazujesz swą wredność i złośliwość społeczną....Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:09Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: RajmundTreść komentarza: W środku na zdjęciu z mandoliną Renata Poguntke panieńskie Janocha moja ciociaData dodania komentarza: 29.01.2026, 13:26Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIA
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna