Reklama
sobota, 16 maja 2026 12:48
Reklama
Reklama
Reklama

Przedstawiono statystyki tablic wskazujących prędkość w rejonie szkół

Konferencja prasowa dotycząca zamontowanych niedawno tablic wskazujących prędkość pojazdów w rejonie szkół odbyła się w poniedziałek, 25 września w urzędzie miasta.
Przedstawiono statystyki tablic wskazujących prędkość w rejonie szkół

Podczas spotkania przedstawiono statystyki czterech elektronicznych tablic, których lokalizacje są w pobliżu szkół na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Jak widzimy ze statystyk, około 70 procent kierujących zredukowało prędkość w rejonie szkół. Jest to jednak wciąż za mało. Mam nadzieję, że takich akcji będzie więcej. Będę robiła wszystko, aby w naszej gminie pojawiło się więcej takich tablic - powiedziała Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

W konferencji udział wzięli: prezydent miasta Sabina Nowosielska, jej zastępca Wojciech Jagiełło, prezes zarządu Vitronic Michał Żuchora, komendant Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu Hubert Adamek oraz komendant straży miejskiej Aleksy Ptaszyński.

- Pokazaliśmy niechlubnych rekordzistów. Komendant policji wskazał, że pojazdów, które poruszały się z prędkością powyżej 100 km/h było bardzo dużo. Ruch drogowy chce w wybranych godzinach i miejscach zastosować i wyciągać wnioski z naszej analizy oraz skierować tam dodatkowe patrole policji - powiedział Michał Żuchora, prezes zarządu Vitronic Machine Vision Polska sp. z o.o.

Jak to bywa w tego typu statystykach, znalazło się kilku rekordzistów, którzy straciliby prawo jazdy, gdyby w czasie ich przejazdu stał tam patrol policji z radarem. W terenie zabudowanym na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jeden z kierowców gnał aż 129 km/h. Mowa tu o osiedlu Cisowa. Drugie miejsce zajął kierowca z Kłodnicy jadąc 100 km/h. W Śródmieściu na ul. Damrota odnotowano najwyższą prędkość 95 km/h. Natomiast w Cisku na "czterdziestce" kierowca pędził 91 km/h.

- Te informacje są dla nas jasnym sygnałem, co się dzieje, gdy w rejonie szkół nie ma policjantów w pobliżu. Informacja o tym, w jakich godzinach jest przekraczana prędkość i w jakiej wartości są to prędkości, wpłynie na dyslokację patroli ruchu drogowego oraz sposób pełnienia służby policjantów - powiedział Hubert Adamek, komendant Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kierowca +Treść komentarza: Stan tej drogi to efekt wieloletnich działań zarządcy i właściciela a może nie jest zbudowana pod takie ciężkie pojazdy. Każdy, który jeździł ta droga to zauważył, że tylko dokłada się skrajne łaty na chyba wątpliwej jakości podłoże. Wkrótce takie cerowanie i tak popęka i odpada. Ciężkie pojazdy jeździły tam zawsze a więcej jak jest nowy most. Tu nie jest jedna żwirownia w czy fabryka chemiczna lub zapraw budowlanych w tym rejonie. Technologia transportu się zmienia szybciej niż inwestycje ale nie tak szybko żeby nie dało się tego przewidzieć i odpowiednio planować. Gminy korzystają z podatków od firm a czy nie można się porozumieć o współfinansowanie z nimi o inwestycje. Dużo pytań i wątpliwości a mam kierowcom zostaje walczyć z wiatrakami. Osobiście przez lata jazdy zniszczyłem na tej drodze dwie opony i jedna felgę w kałużach wyrwach na skraju drogi.Data dodania komentarza: 16.05.2026, 08:56Źródło komentarza: Ograniczenie tonażu na trasie Bierawa–Cisek. Bierawa mówi „stop” ciężarówkomAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A to się obudzili !!!! Żadna droga która nie przeszła modernizacji w ciągu ostatnich 10 lat nie wytrzyma tego obciążenia a dochodzi do tego przeładowania wanien z 26 do 32÷34 ton Trzeba było o tym myśleć przed wydaniem koncesji wydobywczej .Data dodania komentarza: 16.05.2026, 08:24Źródło komentarza: Ograniczenie tonażu na trasie Bierawa–Cisek. Bierawa mówi „stop” ciężarówkomAutor komentarza: RobolTreść komentarza: Oglądanie cudzych zdjęć z wycieczki. Jak mogło mnie to ominąć?Data dodania komentarza: 16.05.2026, 06:49Źródło komentarza: Lemury, baobaby i… miejskie krzewy. Jarosław Kret w MBP. ZDJĘCIAAutor komentarza: DrogaTreść komentarza: Szkoda ze kierowcy się nie stosują do ograniczeń!Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:53Źródło komentarza: Ograniczenie tonażu na trasie Bierawa–Cisek. Bierawa mówi „stop” ciężarówkomAutor komentarza: IrkoTreść komentarza: Rychło w czas. Niestety nikt normalny nie może spokojnie patrzeć jak te skur....łe ciężarówki jeżdżą wszędzie gdzie popadnie nie patrząc na ograniczenie i hałasData dodania komentarza: 15.05.2026, 22:49Źródło komentarza: Ograniczenie tonażu na trasie Bierawa–Cisek. Bierawa mówi „stop” ciężarówkomAutor komentarza: Robert WęglarzTreść komentarza: Pan wójt akceptując wydobycie z nowej kopalni dobrze wiedział jak będzie obciążona Bierawa przez transport wanien z piaskiem. Teraz udaje greka ale kiedy mieszkańcy oponowali w sprawie otwarcia nowej kopalni poprostu ich olał.Data dodania komentarza: 15.05.2026, 21:29Źródło komentarza: Ograniczenie tonażu na trasie Bierawa–Cisek. Bierawa mówi „stop” ciężarówkom
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna