sobota, 18 maja 2024 12:39
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rodzina skarbnicą i przekazicielem tradycji

Przyszłam na świat w rodzinie, w której wychowanie w tradycjach religijnych, narodowych i patriotycznych, było przekazywane z ojców, matek na synów i córki. Moi rodzice, jako pierwsi przekazali i zaszczepili mi zwyczaje, które sami przejęli od swoich przodków. To od własnych rodziców nauczyłam się tego, jakie wartości są dla człowieka najważniejsze.
  • Źródło: Materiał promocyjny
Rodzina skarbnicą i przekazicielem tradycji
Katarzyna Kukolka-Bogocz ma 40 lat i urodziła się w Blachowni. Jej rodzina od pokoleń związana jest z Kędzierzynem-Koźlem. Z wykształcenia jest menagerem z 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu. Od 12 lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe, wiele kwalifikacji i umiejętności w pracy zespołowej. W upływającej kadencji rady miasta pełniła mandat radnej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Podtrzymywanie tożsamości narodowej i religijnej, poprzez kultywowanie tradycji świątecznych (religijnych i narodowych), nabrały dla mnie szczególnego znaczenia. Rodzinne obchodzenie świąt z zachowaniem odpowiednich obrzędów było przejawem naturalności, a moja pamięć rejestrowała to, jako wydarzenia wyjątkowe. Dlatego jako radna zawsze znajdowałam czas, aby celebrować święta narodowe. Uważam, że odpowiedzialność za podtrzymywanie tradycji narodowych i patriotycznych spoczywa w szczególny sposób na tych, którzy sprawują mandat radnego miejskiego. Muszą oni dbać o to, aby przekaz tych tradycji młodym pokoleniom był nieustanny.

Jako rodzice, razem z mężem, staramy się być wzorem dla swoich córek, z odczuwalnej potrzeby, nie przymusu, bierzemy wspólnie udział w obchodach rocznic historycznych, świętach państwowych, czy uczestniczymy w nabożeństwach kościelnych za Ojczyznę. W tej roli rodziców nie zastąpi ani szkoła, ani inne instytucje, które jednak powinny wspierać poczynania rodziców. Jednym z ważnych elementów wychowania patriotycznego są zwyczaje i obyczaje świąteczne, u podstaw, których leży lokalna tradycja. Pracując społecznie, jako członek rady osiedla Cisowa, organizowałam festyny, kiermasze, angażowałam się osobiście albo wspierałam finansowo akcje z udziałem lokalnej społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych członków naszego osiedla.

Tradycja stanowi fundamentalną wartość w życiu człowieka. Jest ona niezbędna. Przekazana w atrakcyjnej formie, może i dzisiaj zachwycić młodego człowieka i ukształtować jego postawy moralne z pożytkiem dla naszego społeczeństwa. Dlatego wspierałam inicjatywę Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle nadania imienia ronda Pileckiego i wspólnie, każdego roku w rocznicę, oddajemy hołd polskiemu bohaterowi.

Potrzebna jest nam dziś wrażliwość na tradycję, aby zachować dla nas i następnych pokoleń to, co przejęliśmy najlepszego z przeszłości od naszych przodków, w obronie czego często oddali oni swoje życie.

Moja rodzina mieszka tu od pokoleń. Chciałabym, żeby to trwało i moje dzieci nie musiały opuszczać Kędzierzyna-Koźla w poszukiwaniu „lepszego życia”, lecz żeby mogły swoje marzenia i aspiracje realizować tutaj, w rodzinnym mieście. Ale żeby tak się stało, potrzebna jest zmiana, zmiana która da Nam – mieszkańcom, nadzieję na rozwój tego miasta.

Materiał sfinansowany ze środków KWW Prawo i Sprawiedliwość


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
wujek Kazik 04.04.2024 15:10
Aha, bo myślałem że ten mandat za szybką jazdę po mieście.

Greg 03.04.2024 15:29
Najlepsze jest to: pełniła mandat z ramienia. A inni to tylko byli radnymi.

Rychu, taki lepszy Ryszard 04.04.2024 12:57
Za czasów PZPR pisano o własnym aktywie: członek z ramienia wysunięty na czoło. Członek to moden słowo, na komisji sejmowej Jarosław Kaczyński wypowiedział je wielokrotnie. To jest normalne w PiS.

Ohuzłoty 03.04.2024 15:26
Ja chyba śnię. Czy to klub Tęcza zleca te teksty i zdjęcia? Napiszcie że pradziadek pod Cedynią walczył.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RabiTreść komentarza: Dom towarowy KędzierzynData dodania komentarza: 18.05.2024, 10:16Źródło komentarza: Ruszył remont zabytkowej kamienicy w Koźlu. ZDJĘCIAAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Popieprzyło do reszty organizatorów, na stadionie niech sobie biegają, w koło też można i 5km i 10km a nie ruch blokują, wielu ludzi nie może wyjechać z posesji lub dojechać do posesji.Data dodania komentarza: 18.05.2024, 09:17Źródło komentarza: XIV Bieg Koziołków w Koźlu. Utrudnienia w ruchu drogowymAutor komentarza: DopytujeTreść komentarza: Niewielka to zasługa Chemika i tej akademii. Chłopak miał talent i rodziców którzy mu rozsądnie pomogli. No co do Chemika to widzimy w jakiej lidze gra i z jakimi efektami i to jest prawdziwy obraz.Data dodania komentarza: 18.05.2024, 09:01Źródło komentarza: Wychowanek Chemika został zawodnikiem Górnika ZabrzeAutor komentarza: KilkaTreść komentarza: KlikaData dodania komentarza: 17.05.2024, 23:07Źródło komentarza: Nagrody prezydenta miasta dla ludzi sportu i kultury. ZDJĘCIAAutor komentarza: PapieżTreść komentarza: Czy ma jaja? Jak nie kastrowany to jest szansa na to że będą hybrydy bo servale krzyżują się z normalnymi kotami i fajnie byłoby znaleźć SavannahData dodania komentarza: 17.05.2024, 23:07Źródło komentarza: Lambo poczuł zew natury. Serwal wciąż nieuchwytnyAutor komentarza: Rychu, taki lepszy RyszardTreść komentarza: Czy te drzewka, które wykazały się niesamowitą kondycją i rosną w ekstremalnych warunkach, zostaną uratowane? Tak pytam, bo nie chciałbym by pijany budowlaniec dokonał ich aborcji!Data dodania komentarza: 17.05.2024, 22:13Źródło komentarza: Ruszył remont zabytkowej kamienicy w Koźlu. ZDJĘCIA
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 21°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna