Reklama
poniedziałek, 15 grudnia 2025 10:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czas na DK45 wraz z przeprawą przez Odrę. Na przejazd wyremontowanym odcinkiem jeszcze poczekamy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg obejmujący swoim zakresem rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 45 oraz budowę nowego mostu na Odrze w Krapkowicach. To efekt porozumienia zawartego z gminą Krapkowice, które pozwoli sprawnie przeprowadzić obie inwestycje. Prace mają zacząć się planowo w 2026 roku i zakończyć dwa lata później.
  • Źródło: GDDKiA w Opolu
Czas na DK45 wraz z przeprawą przez Odrę. Na przejazd wyremontowanym odcinkiem jeszcze poczekamy

Planowana inwestycja obejmuje odcinek od ronda z DW409 do skrzyżowania z DW416 w kierunku Żywocic. Inwestycja pozwoli na przywrócenie ciągłości DK45, przerwanej na skutek powodzi. Przetarg obejmuje odbudowę drogi na odcinku 1,2 km, rozbiórkę i budowę dwóch mostów na Osobłodze i Kanale Młynówka, rozbudowę skrzyżowania z ul. Kozielską, przebudowę i odbudowę chodnika wraz z poboczem na całej długości oraz odtworzenie odwodnienia drogi.

Wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje projekt budowlany i wystąpi do Wojewody Opolskiego o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po jej wydaniu będzie mógł przejść do robót budowlanych, które rozpoczną się już w przyszłym roku i zajmą dwa pełne sezony budowlane.

Projekt zakłada budowę mostu na Odrze o długości około 600 m i szerokości 14 m wraz z dojazdami i dwoma rondami (z DK45 i DW416 oraz DW423). W ramach zadania planowana jest także budowa drogi pieszo-rowerowej oraz chodników.

Porozumienie dotyczy przeprowadzenia przez GDDKiA jednego, wspólnego postępowania przetargowego dla rozbudowy DK45 oraz budowy nowego mostu na Odrze wraz z dojazdami, współfinansowanego z rządowego Programu Mosty dla Regionów.

Każdy z inwestorów (gmina Krapkowice i GDDKiA) będzie odpowiedzialny zarówno za realizację, jak i rozliczenie swojego zakresu inwestycji, jednak GDDKiA będzie pełniła wiodącą rolę jako koordynator zadań. Podpisane porozumienie ma również istotne znaczenie pod względem technicznym - pomoże w wypracowaniu docelowych rozwiązań projektowych poprzez korektę projektu opracowanego przez gminę Krapkowice w zakresie skrzyżowania DK45 z DW416. Szczegółowy zakres robót zostanie określony na etapie opracowania dokumentacji.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ślonski synek 16.05.2025 12:32
Aż mi się nie chce wierzyć, że takie coś ma powstać... A co na to Kędzierzyn-Koźle z zapchaną "obwodnicą" upstrzoną przejściami, światłami, rondami??

Realista 17.05.2025 10:23
Trzeba zwolnić wszystkich radnych którzy mieszkają na kuzniczkach i Żabieńcu bo to oni blokują budowę łacznika który byłby alternatywną dla zapchanego Ronda milenijnego.

Alinka 16.05.2025 10:37
Fajne zdjęcie, pokazuje jaką mamy brudną rzekę niestety.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DdTreść komentarza: Proponuję zobaczyć oświetlenie domu w Dębskiej Kuźni,obok Opola. Szwagier się postarał 😄Data dodania komentarza: 15.12.2025, 08:29Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: PasagerTreść komentarza: Jak tam miny? Wspaniale nas PKP powitało wraz z nowym rozkładem jazdy co nie? +20min na dzień dobry 05:45 PR POLREGIO S.A.46411 (R) Uśmiechnijcie się.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 06:48Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociąguAutor komentarza: EwaTreść komentarza: Pięknie radośnie bajkowo dziękujemy nagranie wprawia w dobry nastrój Magia ŚwiątData dodania komentarza: 14.12.2025, 14:06Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: ☆PANTERA☆Treść komentarza: Pieknie oświetlone cos wspanialego przystrojone świątecznie gratulujęData dodania komentarza: 14.12.2025, 12:21Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: Kuzyn spod TarnowaTreść komentarza: Wojtek Czapla to dyrektor liceum. Gratulacje Wojtek!!!Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:46Źródło komentarza: Stracili nadzieję na dziecko, ale wtedy wydarzyło się coś pięknegoAutor komentarza: fotografTreść komentarza: zdjęcia słabeData dodania komentarza: 13.12.2025, 22:40Źródło komentarza: Mikołajkowe spotkanie z mistrzami tenisa stołowego. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama